☰

Jaunumi

Pievērs uzmanību domēnu vārdu (mājaslapu nosaukumu) rakstībai

Viegli iegaumējami mājaslapu nosaukumi jeb domēna vārdi ir daļa no veiksmes atslēgas iestādes, uzņēmuma, biznesa vai projekta dzīvotspējai digitālajā vidē. Tomēr attīstoties šai videi, par to interese pieaug arī kibernoziedzniekiem. Viena no biežāk sastopamajām kibernoziedznieku metodēm ir piereģistrēt līdzīgus nosaukumus.

[] Ieteikumi lietotājiem

Praktiskais tiešsaistes seminārs "Pierādījumu apkopošana pēc kiberincidenta"

CERT.LV 26. augustā piedāvā tehnisku tiešsaistes semināru “Pierādījumu apkopošana pēc kiberincidenta” IT drošības speciālistiem.

[] Pasākumi

CERT.LV darbības pārskats par 2021. gada 2. ceturksni

2021. gada 2. ceturksnī CERT.LV kibertelpā novēroja lielu skaitu krāpšanas kampaņu, labi pārdomātus pikšķerēšanas uzbrukumus, augstu šifrējošo vīrusu aktivitāti un daudz jaunu, kritisku ievainojamību.

[] Pārskati

Drošs elektroniskais paraksts un dinamiskais saturs

Latvijas kiberdrošības pētnieks, Possible Security dibinātājs, Kirils Solovjovs, ir aktualizējis jautājumu par to, kā, izmantojot dažādas .docx un .odt teksta dokumentu formātos pieejamās funkcijas, potenciālajiem krāpniekiem ir iespējams radīt e-parakstītus dokumentus, kuru datņu saturs ir nemainīgs, taču faktiskā lietotājam attēlotā dokumenta reprezentācija var atšķirties.

[] Brīdinājumi

Pieaudzis piekļuves tiesību izkrāpšanas uzbrukumu skaits

Microsoft informē, ka pēdējo mēnešu laikā manāmi audzis Office 365 piekļuves tiesību izkrāpšanas uzbrukumu skaits. Šajā gadījumā uzbrucēju mērķis ir iegūt daudz plašāku piekļuvi dažādiem lietotājam pieejamiem resursiem, ko nevar panākt ar ierastajiem pikšķerēšanas uzbrukumiem.

[] Brīdinājumi

Mobilo ierīču aizsardzība OUCH! jūlijs 2021

Mobilās ierīces nodrošina lielisko iespēju sazināties ar draugiem, iepirkties, izmantot bankas pakalpojumus tiešsaistē, skatīties filmas, spēlēt spēles un veikt neskaitāmas citas darbības. Tā kā šīm ierīcēm ir būtiska loma jūsu dzīvē, ir svarīgi, lai jūs un jūsu ierīces būtu drošas un aizsargātas.

[] Ieteikumi lietotājiem
Drošības incidentu karte