Š.g. 11. augustā apstiprināti vairāki grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 28. jūlija noteikumos Nr. 442 "Kārtība, kādā tiek nodrošināta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju sistēmu atbilstība minimālajām drošības prasībām".
Kiberuzbrucēji izmanto inovatīvu metodi - Office 365 piekļuves tiesību izkrāpšanas uzbrukumu -, kurā, līdzīgi klasiskai pikšķerēšanai, upurim tiek nosūtīts e-pasts ar saiti uz it kā koplietotu dokumentu, bet mērķis nav e-pasta piekļuves datu izkrāpšana. Uzbrukuma mērķis ir iegūt piekļuvi dažādiem lietotājam pieejamiem resursiem, piedevām to sniedz pats lietotājs.
Tā kā daudzi no mums šodien strādā no mājām, visticamāk, arī saziņa ar kolēģiem notiek attālināti, izmantojot virtuālo konferenču risinājumus, piemēram, Zoom, Slack vai Microsoft Teams. Jūsu ģimenes locekļi, iespējams, arī jūsu bērni, lieto šīs pašas tehnoloģijas, lai mācītos attālināti vai sazinātos ar draugiem. Kas jāievēro, lai izmantotu šīs tehnoloģijas droši?
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2020. gada jūliju. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
CERT.LV reģistrētie incidenti no 01.07.2020. līdz 31.07.2020.
Pārskata periodu iezīmēja jauna tendence – šantāžas e-pasti uzņēmumiem un organizācijām, draudot nopludināt klientu datubāzi. Savukārt vadītāju vārdā sūtītiem e-pastiem par steidzamiem maksājumiem pievienojās darbinieku vārdā sūtīti e-pasti ar lūgumu veikt algas izmaksu uz jaunu kontu. Preču piegādes - bieži izmantota tēma gan pikšķerēšanā, gan ļaunatūras izplatīšanā.