☰

Jaunumi

Pieejama statistika par 2020. gada martu

CERT.LV reģistrētie incidenti no 01.03.2020. līdz 31.03.2020.

[] Statistika

Tiek izsūtīti krāpnieciski e-pasti piegādes uzņēmumu DHL un UPS vārdā

[Informācija atjaunota: 09.04.2020] Brīdinājums! Šonedēļ piegādes uzņēmumu DHL un UPS vārdā nesankcionēti tiek izsūtīti krāpnieciski e-pasti ar pielikumā pievienotu ļaunatūru. Minētais vīruss paredzēts paroļu un sensitīvas informācijas zagšanai no upura iekārtas.

[] Brīdinājumi

Krāpnieki Latvijas Universitātes vārdā atkārtoti izsūtīta inficētus e-pastus

Brīdinājums! Šodien Latvijas Universitātes vārdā masveidā tiek izsūtīti inficēti e-pasti ar LokiBot vīrusu pielikumā. Līdzīgi e-pasti tika izplatīti jau š.g. februārī. Minētais vīruss paredzēts paroļu un sensitīvas informācijas zagšanai no upura iekārtas.

[] Brīdinājumi

Kiberlaikapstākļi (MARTS)

Pieejami kiberlaikapstākļi par 2020. gada martu. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.

[] Ziņas

Viltus loterija mazumtirdzniecības tīkla “Maxima” vārdā

Brīdinājums! Pēdējo divu dienu laikā saņemti vairāki ziņojumi par viltus loteriju, kurā nesankcionēti izmantots mazumtirdzniecības tīkla “MAXIMA” zīmols. Krāpniecības mērķis ir piekļūt lietotāja kredītkartes datiem. Informācija par loteriju tiek izsūtīta SMS veidā..

[] Brīdinājumi

Latvijas kibertelpas atbildīgās iestādes

Izaicinājumi un problēmsituācijas, ar kurām ikdienā saskaras interneta lietotāji, mēdz būt dažādas. Tādēļ, lai zinātu pie kā vērsties pēc palīdzības vai padoma, esam apkopojuši informāciju par atbildīgajām organizācijām Latvijas kibertelpā. Informācija apkopota gan par atbildības sfērām, gan arī norādīti katras iestādes kontakti tālākai saziņai.

[] Aktualitātes
Drošības incidentu karte