☰

Krāpnieciskās loterijas turpinās

CERT.LV turpina saņemt ziņojumus par krāpnieciskām loterijām, šoreiz it kā "Latvijas Pasts" vārdā. Lietotāji savu mobilo iekārtu vai datoru interneta pārlūkos saņem paziņojumus par iespēju iegūt iPhone XS vai Samsung Galaxy S9 viedtālruni, ja ātri atbildēs uz četriem vienkāršiem jautājumiem par pasta pakalpojumu izmantošanu.

Pēc jautājumu atbildēšanas, lai garantētu drošu viedtālruņa piegādi, loterijas dalībniekam tiek lūgts veikt maksājumu 3 eiro apmērā par pasta pakalpojuma izmantošanu.

Ja lietotājs ievada savas maksājumu kartes datus, viņš atbilstoši vietnes lietošanas nosacījumiem (Terms & Conditions) veic parakstīšanos uz pakalpojumu, kura izmantošana izmaksā 49.99 eiro mēnesī (pirmās piecas dienas ir bez maksas).

Ja gadījumā esat datus ievadījis, acinām sekot Līguma norādījumiem un anulēt servisa izmantošanu 5 dienu laikā, kā arī drošības nolūkos iesakām sazināties ar savu banku un bloķēt norēķinu karti, lai nākotnē loterijas veidotāji kartes datus nevarētu izmantot citiem ļaunprātīgiem nolūkiem. Ja esat kļuvis par šīs vai līdzīgas loterijas upuri, aicinām par to informēt arī CERT.LV, rakstot uz cert.

Tāpat līdzīgos gadījumos aicinām pievērst uzmanību arī iznirstošā loga interneta adresei, - Latvijā pazīstams uzņēmums vai organizācija visdrīzāk izmantos savus jau pierastos domēnu vārdus, ja nolems rīkot loteriju vai izlozi.