☰

Aktualitātes

IT darbības traucējumi saistībā ar "CrowdStrike" publicētiem atjauninājumiem Latvijā šobrīd netiek novēroti

CERT.LV informē, ka Latvijā šobrīd netiek novēroti IT sistēmu darbības traucējumi, par kuriem tiek ziņots citviet pasaulē. Pieejamā informācija liecina, ka vismaz daļa sistēmu darbības traucējumu citviet pasaulē varētu būt saistīti ar kiberdrošības uzņēmuma "CrowdStrike" izmantoto sistēmu publicētiem atjauninājumiem. Latvijā "CrowdStrike" programmatūra netiek plaši izmantota.

[] Aktualitātes

CERT.LV vadībā noslēgušās mēnesi ilgas draudu medības ar paplašinātu sabiedroto klātbūtni

CERT.LV ir tikko noslēdzis paplašinātas klātbūtnes draudu medību operāciju, kurā piedalījās Kanādas bruņoto spēku kiberpavēlniecības, Kanādas kiberdrošības centra un Latvijas bruņoto spēku pārstāvji.

[] Aktualitātes

Koordinēta ievainojamību atklāšana informācijas un komunikāciju tehnoloģiju resursos

CERT.LV ir izstrādājusi un 2023. gadā padarījusi publiski pieejamu ievainojamību ziņošanas platformu – cvd.cert.lv, kuras mērķis ir koordinēt un atvieglot saziņu starp drošības pētniekiem un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju resursu turētājiem. Platformas izstrādē ievērotas TID 2 direktīvas (pazīstama arī kā NIS2 direktīva) prasības.

[] Aktualitātes

CERT.LV vadītāja piedalās ANO diskusijā par noturības stiprināšanu kibertelpā

CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina veiksmīgi pārstāvēja Latviju tematiskajā diskusijā par noturības stiprināšanu kibertelpā, ko 9. jūlijā organizēja Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO Ņujorkā sadarbībā ar Bahreinas pārstāvniecību un Kolumbijas pārstāvniecību, kā arī ar ANO domnīcu UNIDIR (United Nations Institute for Disarmement Research).

[] Aktualitātes

Saeima pieņem Nacionālās kiberdrošības likumu

Ceturtdien, 20. jūnijā, Saeima pieņēma Nacionālās kiberdrošības likumu, kura mērķis ir stiprināt kiberdrošību Latvijā un ieviest pārskatītās Eiropas Savienības Tīklu un informācijas sistēmu drošības direktīvas prasības vienādi augsta kiberdrošības līmeņa panākšanai visā Eiropas Savienībā. 

[] Aktualitātes

Intervija ar CERT.LV vadītāju: par izaicinājumiem Latvijas kibertelpā

Latvijā ir augsts kiberapdraudējuma līmenis, lai arī tas šobrīd nav tik augsts, kā tas bija 2022.gadā. Tad kiberapdraudējuma līmenis daudzas reizes pārsniedza to līmeni, kādu bijām redzējuši iepriekš. Šobrīd draudu līmenis nav samazinājies visās jomās, bet tomēr esam iemācījušies daudz labāk ar to tikt galā, liela daļa uzbrukumu tiek atvairīti automatizēti, līdz ar to slodze g

[] Aktualitātes

Kalendārs

Kiberdrošības semināri un darbnīcas, iesildot konferenci "CyberChess"

klātienē

Starptautiskā kiberdrošības konference "CybeChess 2024"

klātienē un tiešsaistē