DNS ugunsmūris – bezmaksas aktīvās aizsardzības rīks individuālu lietotāju un organizāciju pasargāšanai no aktuālajiem apdraudējumiem Latvijas kibertelpā, piemēram, viltus banku lapām, krāpnieciskām tirdzniecības platformām, vīrusus izplatošām vietnēm u. tml.
Sadarbojoties Kiberincidentu novēršanas institūcijai CERT.LV, Latvijas Aizsardzības ministrijai un Kanādas Bruņoto spēku kibervienībai ir tapis unikāls mācību kurss, kas apvieno starptautisku pieredzi un zināšanas efektīvu draudu medību īstenošanā.
Lai stiprinātu kiberdrošību Latvijā un ieviestu pārskatītās Eiropas Savienības Tīklu un informācijas sistēmu drošības direktīvas prasības, 1.septembrī spēkā stāsies Aizsardzības ministrijas izstrādātais Nacionālās kiberdrošības likums. Darbu uzsāks arī jauna institūcija – Nacionālais kiberdrošības centrs.
Latvijas kibertelpa 2024.gadā ne tikai piedzīvoja nopietnus izaicinājumus, apdraudējumu līmenim sasniedzot līdz šim augstāko atzīmi, bet arī demonstrēja augstu kibernoturību. Pieaugošā uzbrukumu intensitāte, inovatīvas uzbrukumu metodes un ģeopolitiski motivēti incidenti apliecināja kiberdrošības izšķirošo nozīmi.
Eiropas Savienības Kiberdrošības aģentūra (ENISA) pagājušā gada nogalē publicēja ziņojumu par mācību “Cyber Europe 2024” norisi.
Ziemassvētki ir dāvanu laiks, un arvien vairāk cilvēku pirkumus veic internetā. Tomēr jāatceras, ka svētku gaidīšanas laikā pieaug arī kiberkrāpnieku aktivitātes, kuri cenšas gūt labumu no mūsu steigā pieņemtajiem lēmumiem un neuzmanības, tādēļ aizvien aktuālāks paliek jautājums, kā atpazīt krāpnieciskas darbības un nodrošināties pret zaudējumiem, iepērkoties tiešsaistē?
Reģionālais kiberdrošības seminārs Rēzeknē
Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zāle
Reģionālais kiberdrošības seminārs Jelgava
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Reģionālais kiberdrošības seminārs Valmierā
Valmieras Kultūras centrs
IT drošības seminārs "Esi drošs"
Klātiene (vieta tiks precizēta)