☰

Par mums

CERT.LV misija ir veicināt informācijas tehnoloģiju (IT) drošību Latvijā. CERT.LV (Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija) ir "Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta" (LU MII) struktūrvienība, kas darbojas Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas pakļautībā IT drošības likuma ietvaros.

Galvenie CERT.LV uzdevumi ir uzturēt un aktualizēt informāciju par IT drošības apdraudējumiem, sniegt atbalstu valsts institūcijām IT drošības jomā, sniegt atbalstu IT drošības incidentu novēršanā jebkurai fiziskai vai juridiskai personai, ja incidentā iesaistīta Latvijas IP adrese vai .LV domēns, organizēt informatīvus un izglītojošus pasākumus gan valsts iestāžu darbiniekiem, gan IT drošības profesionāļiem, gan citiem interesentiem.

CERT.LV ir pilntiesīgs FIRST (Forum for Incident Response and Security Teams) biedrs un TF-CSIRT/TI datubāzē iekļauta ar statusu “certified”.

Pirmā CSIRT (Computer Security Incident Response Team) vienība Eiropā tika izveidota 1989.gadā. Latvijā pirmā CSIRT komanda LATNET CERT tika reģistrēta 2006.gadā, un uz tās pamata 2011.gadā tika izveidota CERT.LV.

Pieejams arī CERT.LV apraksts angliski, kas balstīts uz RFC2350 - Expectations for Computer Security Incident Response, kā arī šī faila PGP paraksts.