☰

Konstatēti mēģinājumi internetbanku lietotāju datu izkrāpšanai

CERT.LV ir saņēmusi informāciju, ka ir aktivizējušies mēģinājumi ar e-pastu palīdzību izkrāpt iedzīvotāju internetbanku piekļuves datus.

E-pasts informē par it kā saņemtu tiešsaistes ziņojumu no bankas, kura aplūkošanai lietotājs tiek aicināts klikšķināt uz e-pastā norādītās saites. Saite aizved uz datu izkrāpšanai paredzētu vietni, kas imitē bankas internetbanku.

Visas līdz šim konstatētās viltus vietnes ir operatīvi slēgtas. Taču nevar izslēgt, ka krāpnieki var izplatīt jaunus e-pastus ar saitēm uz viltus vietnēm.

Tādēļ CERT.LV aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un jebkura saņemtā e-pasta gadījumā pievērst uzmanību e-pasta sūtītājam (From lauks), vai adrese tiešām atbilst tam, par ko viņš uzdodas.

Ja e-pastā norādītā saite tomēr atvērta, jaunatvērtajā lapā pievērsiet uzmanību adresu laukā redzamajai lapas adresei, vai tā atbilst vietnei, kurā vēlējāties nokļūt. Piemēram, viltus internetbankas gadījumā lapas adresu laukā redzama nevis internetbankas adrese, bet "inscriptionsindia.net" un  tamlīdzīgi.

Ja saņemat aizdomīgu e-pastu it kā no bankas vai ja tomēr krāpnieciskajā vietnē prasīto informāciju esat ievadījuši, aicinām nekavējoties sazināties ar savu banku un informēt par to.