☰

Pasniegtas IKT nozares balvas - Platīna pele

Noslēdzoties ikgadējai Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) konferencei, 2. decembrī pasniegtas Platīna peles balvas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares izcilniekiem. Šogad Platīna peles balvas pasniegtas piecās kategorijās, kā arī par īpašu sniegumu piešķirtas vairākas konferences partneru speciālbalvas.

Platīna pele jau kopš 2007. gada ir kā atskaites punkts Latvijas digitālajiem sasniegumiem gan publiskajā, gan privātajā sektorā. Pārskatot iesniegto darbu sarakstu, varam diezgan precīzi kartēt aizvadītā gada aktualitātes un izaicinājumus. Starp nominantiem un arī laureātiem ir pandēmijas noteikumu diktēti tehnoloģiskie risinājumi. Redzam tendenci izmantot tehnoloģijas dažādu attālināto pakalpojumu realizēšanai. Uzteicama ir uzņēmumu gatavība pāriet uz efektīvāku procesu pārvaldību, to pilnībā digitalizējot. Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, augstu vērtējam paveikto kiberdrošības jomā. Un īpašu atzinību gribētu veltīt mūsu skolotājiem, kuri prot jauniešos iedvest dzirksti un interesi par digitālajām tehnoloģijām. Latvijas IKT nozare līdz šim jau ir paveikusi daudz, un ar pārdomātu resursu izmantošanu mēs varam to pārcelt vēl augstākā kvalitātē,” teic LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Kategorijā Labākā kiberdrošības pratības iniciatīva par labāko tika atzīta un Platīna peles balvu saņēma Finanšu nozares asociācija par informatīvo kampaņu drošības attālināto finanšu pakalpojumu izmantošanā veicināšanai Neuzķeries! Esi gudrāks par krāpniekiem!, ko izstrādāja SIA Fox Consulting sadarbībā ar SIA Ozols IR. Balva tika pasniegta sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, kas šogad šajā kategorijā pasniedza arī godarakstu. To saņēma SIA Smart Use, kas kopā ar IK Smart Games izstrādājuši spēles iedzīvotāju izglītošanai par populārākajām krāpniecības shēmām internetā. Ar nominācijām citās kategorijās iespējams iepazīties šeit.

Balva Platīna pele tiek pasniegta kopš 2007. gada ar mērķi izcelt veiksmīgākos Latvijā radītos digitālos risinājumus, kas ir noderīgi sabiedrībai, biznesam, pārvaldei un izglītībai, novērtēt un apbalvot izcilākos digitālo prasmju un pratības veicinātājus Latvijā un spēcīgākos projektus, tā popularizējot Latvijā radīto risinājumu panākumus un veicinot izpratni par digitalizācijas attīstības nozīmi Latvijas sabiedrības un ekonomikas izaugsmē.

Jēgpilns tehnoloģiju pielietojums sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā veicina gan vispārējo ekonomisko un sociālo izaugsmi, gan paver jaunas iespējas uzņēmumiem visdažādākajās nozarēs un visiem iedzīvotājiemkopumā.

Platīna peles apbalvojumus tradicionāli pasniedz LIKTA ikgadējā konferencē, kas šogad notika 2. decembrī. Galvenie atbalstītāji – tehnoloģiju uzņēmumi LMT un Tet, partneri LVRTC un VISMA. Informatīvais atbalstītājs – portāls TVNET.
 

Avots:
https://likta.lv/pasniegtas-ikt-nozares-balvas-platina-pele/?fbclid=IwAR1f6dB7i_Rx7kZnI9Y-i92_LW1e_fY8Vu0Mb3W5JVTEwo4mvyVMBMmqj9k

Foto: Gatis Orlickis