☰

Arhīvs

Mācības „Crossed Swords 2019” integrē kiberkomponenti liela mēroga operācijās

Ikgadējās tehniskās kiberdrošības mācības „Crossed Swords 2019” tika organizētas Tallinā, Igaunijā, sadarbojoties NATO apvienotajam kiberaizsardzības izcilības centram (CCDCoE) un CERT.LV. Mācību galvenā uzmanība tika vērsta uz sarkanā karoga komandu ofensīvo prasmju attīstību kiberoperāciju plānošanā, izpildē un reaģēšanā uz apdraudējumu.

[] Aktualitātes

OUCH! februāra numurā: Personalizēta krāpšana

Kibernoziedznieki turpina rast arvien jaunus veidus, kā cilvēkus apmuļķot. Arvien populārāks kļūst jaunais krāpšanas veids – personalizētā krāpšana. Kibernoziedznieki ievāc vai nopērk informāciju par miljoniem cilvēku, un tad izmanto šo informāciju, lai personalizētu uzbrukumus. Rakstā nodemonstrēts, kā šie uzbrukumi darbojas, izanalizējot tipisku piemēru.

[] Ieteikumi lietotājiem

Mazcenas risinājums drošai informācijas apstrādei

Eksistē jomas, kurās ar mazu budžetu un bez specifiskām zināšanām ir jānodrošina augsta drošības informācijas apstrāde – piemēram, pētnieciskie žurnālisti, NVO, u.c. Šajā rakstā apskatīsim, pēc CERT.LV drošības ekspertu viedokļa, vienu no labākajiem risinājumiem, kurā sabalansēta drošība, funkcionalitāte un lietošanas ērtums.

[] Ieteikumi lietotājiem

OUCH! janvāra numurā: Pārbaudiet informāciju par sevi tiešsaistē

Jūs droši vien esat dzirdējuši, cik svarīgi ir aizsargāt savu privātumu un informāciju, ar kuru dalāties tiešsaistē. Lai to nodemonstrētu, mēs izmēģināsim ko jaunu - mēs parādīsim, kā veikt izpēti par sevi un noskaidrot, kāda informācija par jums ir publiski pieejama. Gudrā vārdā šo procesu sauc par OSINT (Open Source Intelligence).

[] Ieteikumi lietotājiem

CERT.LV lekcijas skolās un valsts un pašvaldību iestādēs

Informācija par CERT.LV pārstāvju vizītēm skolās un IT drošības apmācību valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem.

[] Vizītes un lekcijas

OUCH! decembra numurā: Jā, jūs esat mērķis

Cilvēki bieži uzskata, ka viņi nav kibernoziedznieku potenciālie upuri, ka viņi, viņu sistēmas vai konti nav tik vērtīgi. Taču tā nav patiesība. Ja jūs lietojat informācijas tehnoloģijas vai nu darbā, vai mājās, jūs noteikti esat interesanti kibernoziedzniekiem. Ko darīt, kā sevi pasargāt?

[] Ieteikumi lietotājiem