Kiberuzbrucēji nepārtraukti meklē un atrod jaunas ievainojamības jūsu ikdienā izmantotajā programmatūrā. Ievainojamība ir kļūda vai nepilnība programmatūras izstrādes procesā. Tā var būt programmatūra, ko izmantojam savos klēpjdatoros, aplikācijas viedtālruņos vai pat programmatūra tādās iekārtās kā zīdaiņa pieskatīšanas monitors, kā arī jebkurās citās viedierīcēs jūsu mājā.
Mūsu bērnu dzīve šodien vairāk nekā jebkad agrāk norisinās tiešsaistē, sākot no socializēšanās ar draugiem un spēlēm līdz mācībām un izglītībai tiešsaistē. Kā gan palīdzēt mūsu bērniem izmantot tiešsaistes tehnoloģiju sniegtās iespējas pēc iespējas drošākā veidā?
Tāpat kā lielākā daļa cilvēku, arī jūs, visticamāk, uzskatāt, ka visu dažādo paroļu izveide, pārvaldīšana un atcerēšanās ir biedējošs uzdevums. Vai nebūtu lieliski, ja būtu vienots risinājums, kas novērstu visas ar parolēm saistītās problēmas? Šāds risinājums ir. To sauc par paroļu pārvaldnieku.
Šādi krāpnieki bieži vien rada milzīgu steidzamības izjūtu vai sola kaut ko pārāk labu, lai tas šķistu patiess, ar mērķi jūs apmānīt. Viņi izmanto emocijas, lai piespiestu jūs kļūdīties. Iespējams, viņi arī ir iepriekš savākuši informāciju par jums, ko izmantos, lai veicinātu uzticamību.
Jūsu finanšu konti ir nozīmīgs kibernoziedznieku mērķis. Ja jums ir nauda, viņi darīs visu, lai to nozagtu. Kibernoziedzniekiem ir ārkārtīgi grūti uzlauzt banku sistēmas, tāpēc kibernoziedznieki uzbrūk jums un jūsu kontiem. Par laimi, bankas kontu aizsardzība ir vienkāršāka, nekā domājat.
ChatGPT un citi mākslīgā intelekta (MI) rīki ir ērti izmantojami dažādu ikdienišķu uzdevumu veikšanai. Taču arī ar mākslīgā intelekta rīkiem, tāpat kā ar jebkuru citu rīku, jāievēro vairāki piesardzības pasākumi, lai rīku varētu izmantot droši. Papildus jāņem vērā tas, ka lielo sabiedrības interesi par MI cenšas izmantot arī krāpnieki.