Lai gan sociālie tīkli ir lielisks veids, kā sazināties, dalīties un izklaidēties ar citiem, tas ir arī lēts veids, kā kibernoziedznieki var maldināt un izmantot miljoniem cilvēku. Nekļūstiet par upuri trim izplatītākajām krāpšanas metodēm sociālajos tīklos.
Dziļviltojumi ir viltoti attēli, video vai audio ieraksti. Izmantojot šos ļoti reālistiskos viltojumus, uzbrucēji cenšas apmānīt cilvēku maņas, nozagt svešu naudu, izdarīt spiedienu uz cilvēkiem, manipulēt ar viedokļiem un ietekmēt uzskatus, radot viltus ziņas. Ņemot vērā šos uzbrukumus, jums jākļūst vēl uzmanīgākiem pret to, kam jūs ticat, lasot ziņas vai sociālos medijus.
Vai esat domājis par kiberdrošības profesionāļa karjeru? Tā ir strauja, ļoti dinamiska joma ar lielu skaitu aizraujošu specialitāšu, no kurām izvēlēties. Un tam nav nepieciešams grāds datorzinātnēs!
Smikšķerēšana (hibrīdvārds, kas apvieno SMS un pikšķerēšanu) ir uzbrukumi, kas notiek, kad kiberuzbrucēji izmanto SMS, īsziņu sūtīšanas vai līdzīgas ziņojumapmaiņas tehnoloģijas, lai jūs apmānītu un liktu veikt darbības, kuras jums nevajadzētu veikt. Aplūkosim, kā atpazīt šos uzbrukumus.
Kiberdrošības ieteikumi, kurus ņemt vērā, lai pasargātu savus datus un savas ierīces dodoties atpūtā un ceļojumos.
Drīz miljoniem cilvēku meklēs ideālas dāvanas saviem tuvajiem, un daudzi no mums iepirksies tiešsaistē. Diemžēl arī kibernoziedznieki būs diez gan aktīvi, veidojot viltotas iepirkšanās vietnes un citus krāpnieciskus tiešsaistes iepirkšanās rīkus, lai nozagtu jūsu datus vai naudu. Uzziniet, kā atrast labus piedāvājumus, nekļūstot par kibernoziedznieku upuri.