Kiberdrošības ieteikumi, kurus ņemt vērā, lai pasargātu savus datus un savas ierīces dodoties atpūtā un ceļojumos.
Drīz miljoniem cilvēku meklēs ideālas dāvanas saviem tuvajiem, un daudzi no mums iepirksies tiešsaistē. Diemžēl arī kibernoziedznieki būs diez gan aktīvi, veidojot viltotas iepirkšanās vietnes un citus krāpnieciskus tiešsaistes iepirkšanās rīkus, lai nozagtu jūsu datus vai naudu. Uzziniet, kā atrast labus piedāvājumus, nekļūstot par kibernoziedznieku upuri.
E-pasts joprojām ir viens no galvenajiem saziņas veidiem gan personīgajā, gan profesionālajā dzīvē. Tomēr diezgan bieži, izmantojot e-pastu, mēs paši sev varam kļūt par lielākajiem ienaidniekiem. Šeit ir visbiežāk sastopamās kļūdas, ko cilvēki pieļauj, izmantojot e-pastu, un kā no tām izvairīties.
Pēc pēdējos mēnešos saņemto ziņojumu apjoma CERT.LV nākas secināt, ka pieaug krāpnieku aktivitāte, kuras rezultātā uzņēmumi saņem un apmaksā viltotus rēķinus, ciešot zaudējumus desmitiem tūkstošu eiro apmērā. Šos incidentus sauc par iejaukšanos biznesa sarakstē (Business E-mail Compromize, BEC).
Lai gan ar vienu darbību nevar apturēt visus kibernoziedzniekus, viens no vissvarīgākajiem soļiem, ko varat spert, ir iespējot tā dēvēto divfaktoru autentifikāciju (dažreiz to sauc par 2FA, divpakāpju verifikāciju vai daudzfaktoru autentifikāciju) savos vissvarīgākajos kontos.
Stājoties spēkā izmaiņām par pievienotās vērtības nodokli sūtījumiem no trešajām valstīm un augot interneta pirkumu popularitātei, arī krāpnieki nesnauž un cenšās izmantot satraukumu un neziņu, lai izkrāptu datus un izplatītu datorvīrusus.