☰

Arhīvs

Privātums – jūsu digitālā nospieduma aizsardzība OUCH! aprīlis 2021

Ikreiz, kad tiešsaistē kaut ko pārlūkojat vai iegādājaties, skatāties videoklipu, pērkat pārtiku, apmeklējat ārstu vai izmantojat kādu lietotni savā viedtālrunī, viedtelevizorā vai citā mājas ierīcē, par jums tiek ievākta informācija. Šo informāciju var izmantot dažādi, arī, lai padarītu jūs par mērķi un uzbruktu jums.

[] Ieteikumi lietotājiem

Identitātes zādzība – kā sevi pasargāt? OUCH! marts 2021

Identitātes zādzība ir tad, kad noziedznieks nozog informāciju par jums un izmanto šo informāciju krāpniecisku darbību veikšanai, piemēram, pieprasot bezdarbnieka pabalstu, nodokļu atmaksu, jaunu aizdevumu vai kredītkarti uz jūsu vārda. Ja jūs neveicat piesardzības pasākumus, jums var nākties piedzīvot stresu un sarežģījumus, kas izriet no identitātes zādzības.

[] Ieteikumi lietotājiem

Mana iekārta ir uzlauzta. Ko tagad darīt? OUCH! februāris 2021

Lai arī cik droši jūs būtu, agrāk vai vēlāk var notikt negadījums, un jūs varat ciest kiberuzbrukumā. Aplūkosim pazīmes, kas norāda, ka jūsu iekārta varētu būt uzlauzta, un ieteikumus, ko šādā situācijā darīt.

[] Ieteikumi lietotājiem

4 kiber-āķi, kam pievērst uzmanību digitālajā saziņā

Esam apkopojuši informāciju par 4 kiber-āķiem jeb biežāk sastopamajām pazīmēm, kas ļauj interneta lietotājam novērtēt, cik patiess ir e-pasts, kas saņemts no šķietami pazīstamas personas vai uzņēmuma, vai mājaslapa tiešām ir tā, par kuru uzdodas, un vai tā atbilst drošības prasībām.

[] Ieteikumi lietotājiem

Wi-Fi (bezvadu tīkla) nodrošināšana mājās OUCH! janvāris 2021

Lai izveidotu drošu mājas tīklu, jāsāk ar Wi-Fi piekļuves punkta (saukta arī par Wi-Fi maršrutētāju) drošību. Šī ierīce kontrolē, kas var pieslēgties jūsu mājas tīklam. Aplūkosim piecas vienkāršas darbības, lai izveidotu drošāku mājas bezvadu tīklu (Wi-Fi) jums un jūsu ģimenei.

[] Ieteikumi lietotājiem

OUCH! decembra numurā: Nodrošinot saikni starp paaudzēm

Cenšanās droši izmantot mūsdienu tehnoloģijas var būt liels izaicinājums gandrīz visiem, bet tas var būt īpaši grūti ģimenes locekļiem, kuri nav pieraduši pie tehnoloģijām vai tās tik labi nepārzina. Daži ieteikumi, lai palīdzētu aizsargāt ģimenes locekļus, kuriem tehnoloģijas, iespējams, rada grūtības un kuri nepietiekami novērtē ar to izmantošanu saistītos riskus.

[] Ieteikumi lietotājiem

Kalendārs

Kiberdrošības semināri un darbnīcas, iesildot konferenci "CyberChess"

klātienē

Starptautiskā kiberdrošības konference "CybeChess 2024"

klātienē un tiešsaistē