CERT.LV sadarbībā ar @ManaBalss ir veikusi iespējamā incidenta izpēti par it kā iegūtiem personu datiem un ar pārliecību varam teikt, ka informācija par datu noplūdi ir safabricēta un pilsonisko iniciatīvu projekta dati ir drošībā.
CERT.LV informē, ka šodien vairāki Krievijas atbalstīti haktīvistu grupējumi veic plaša mēroga kiberuzbrukumus pret iestādēm valsts, finanšu un veselības aprūpes sektorā.
CERT.LV aicina iedzīvotājus uzmanīties no krāpniekiem, kas izliekas par CERT.LV darbiniekiem, zvana un krievu valodā informē par it kā bīstamu iekārtas apdraudējumu, un piedāvā instalēt speciālu programmu, lai šo apdraudējumu novērstu.
Tāpat kā lielākā daļa cilvēku, arī jūs, visticamāk, uzskatāt, ka visu dažādo paroļu izveide, pārvaldīšana un atcerēšanās ir biedējošs uzdevums. Vai nebūtu lieliski, ja būtu vienots risinājums, kas novērstu visas ar parolēm saistītās problēmas? Šāds risinājums ir. To sauc par paroļu pārvaldnieku.
Otrdien, 8. augustā, Microsoft publicējis drošības atjauninājumus, kas novērš vairākas kritiskas ievainojamības Microsoft Exchange 2019 un 2016 serveros. No tām viena ir privilēģijas eskalācijas ievainojamība, bet virkne citu sniedz uzbrucējiem iespēju veikt attālinātā koda izpildi (RCE) ievainojamajā sistēmā. CERT.LV aicina nekavēties ar atjauninājumu uzstādīšanu.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2023. gada jūliju. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī.