Ievainojamība ir ar CVSS 9.4 un sniedz uzbrucējiem iespēju veikt attālinātu koda izpildi. Šī ievainojamība jau tiek izmantota uzbrukumos, vairāki cietušie ir arī Latvijā.
ChatGPT un citi mākslīgā intelekta (MI) rīki ir ērti izmantojami dažādu ikdienišķu uzdevumu veikšanai. Taču arī ar mākslīgā intelekta rīkiem, tāpat kā ar jebkuru citu rīku, jāievēro vairāki piesardzības pasākumi, lai rīku varētu izmantot droši. Papildus jāņem vērā tas, ka lielo sabiedrības interesi par MI cenšas izmantot arī krāpnieki.
Maija sākumā ASV kiberdrošības aģentūra CISA publicēja paziņojumu par to, ka vairāk nekā 50 valstīs, tostarp Eiropā, identificēta ar ļaunatūru Snake inficēta infrastruktūra.
Pēdējo divu mēnešu laikā Latvijas iedzīvotāji masveidā turpina saņem krāpnieciska rakstura SMS paziņojumus un e-pastus, kuros ļaundari izliekas par dažādām valsts iestādēm (VID, Tiesas.lv, eveseliba.gov.lv u.c.). Saņemtajos paziņojumos iedzīvotāji visbiežāk tiek aicināti apmaksāt administratīvo sodu, ierasties uz tiesu vai iepazīties ar saņemto nodokļu apmaksu.
Microsoft publicējis atjauninājumu pakotni, kas novērš vismaz 40 ievainojamības. No tām divas bija jaunatklātas "nulles-dienas" jeb zero-day ievainojamības, bet virkne citu ievainojamību sniedza uzbrucējiem iespēju veikt attālināto koda izpildi (RCE).
Ievainojamība (CVE-2023-21554) Microsoft Message Queuing (MSMQ) risinājumā sniedz iespēju neautentificētam lietotājam veikt attālinātu koda izpildi ievainojamajā sistēmā.
Reģionālais kiberdrošības seminārs Liepājā
Lielais Dzintars
Reģionālais kiberdrošības seminārs Rēzeknē
Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zāle
Reģionālais kiberdrošības seminārs Jelgava
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Reģionālais kiberdrošības seminārs Valmierā
Valmieras Kultūras centrs