☰

Arhīvs

CERT.LV darbības pārskats par 2021. gada 2. ceturksni

2021. gada 2. ceturksnī CERT.LV kibertelpā novēroja lielu skaitu krāpšanas kampaņu, labi pārdomātus pikšķerēšanas uzbrukumus, augstu šifrējošo vīrusu aktivitāti un daudz jaunu, kritisku ievainojamību.

[] Pārskati

CERT.LV darbības pārskats par 2020. gadu pieejams arī angļu valodā

CERT.LV darbības pārskats par 2020. gadu pieejams arī angļu valodā.

[] Pārskati

CERT.LV darbības pārskats par 2021. gada 1. ceturksni

Pārskata periodu iezīmēja jauna krāpniecība, kurā krāpnieki izmantoja preču piegādes kompāniju – DPD Latvija vai Omniva Latvija – zīmolus, lai izkrāptu no iedzīvotājiem maksājumu karšu datus un finanšu līdzekļus. Apjomīgu incidentu izraisīja martā publicētās kritiskās Microsoft Exchange e-pasta serveru ievainojamības. Aktualizējās arī IoT iekārtu un datu drošības jautājumi.

[] Pārskati

CERT.LV darbības pārskats par 2020. gadu

Latvija piedzīvoja vairākus izaicinājumus – strauju pielāgošanos attālinātajam darbam, virkni īpaši pielāgotu krāpšanas kampaņu un inovatīvus kiberuzbrukumus. Īpaši audzis kiberuzbrukumu skaits privātpersonu iekārtām mājsaimniecībās. Pārskata periods izcēlās arī ar vairāku īpaši kritisku ievainojamību atklāšanu. Uzbrucēji vairākas no tām veiksmīgi pielietoja uzbrukumos.

[] Pārskati

CERT.LV darbības pārskats par 2020. gada 4. ceturksni

Ceturksni iezīmēja galvenokārt piekļuves atteices (DDoS) uzbrukumi uzņēmumiem ar izspiešanas mēģinājumiem un krāpnieciskas aktivitātes, ar mērķi iegūt iedzīvotāju finanšu līdzekļus.

[] Pārskati

CERT.LV darbības pārskats par 2020. gada 3. ceturksni

Pārskata periodu iezīmēja intensīva Emotet spiegojošās ļaunatūras izplatība, kas skāra vairākus simtus uzņēmumu un organizāciju, augsta telefonkrāpnieku aktivitāte, kuri veica zvanus, izmantojot viltotus telefona numurus, un uzbrukumi gan finanšu institūcijām, gan privātā sektora uzņēmumiem ar mērķi veikt izspiešanu.

[] Pārskati