Šādi krāpnieki bieži vien rada milzīgu steidzamības izjūtu vai sola kaut ko pārāk labu, lai tas šķistu patiess, ar mērķi jūs apmānīt. Viņi izmanto emocijas, lai piespiestu jūs kļūdīties. Iespējams, viņi arī ir iepriekš savākuši informāciju par jums, ko izmantos, lai veicinātu uzticamību.
Jūsu finanšu konti ir nozīmīgs kibernoziedznieku mērķis. Ja jums ir nauda, viņi darīs visu, lai to nozagtu. Kibernoziedzniekiem ir ārkārtīgi grūti uzlauzt banku sistēmas, tāpēc kibernoziedznieki uzbrūk jums un jūsu kontiem. Par laimi, bankas kontu aizsardzība ir vienkāršāka, nekā domājat.
ChatGPT un citi mākslīgā intelekta (MI) rīki ir ērti izmantojami dažādu ikdienišķu uzdevumu veikšanai. Taču arī ar mākslīgā intelekta rīkiem, tāpat kā ar jebkuru citu rīku, jāievēro vairāki piesardzības pasākumi, lai rīku varētu izmantot droši. Papildus jāņem vērā tas, ka lielo sabiedrības interesi par MI cenšas izmantot arī krāpnieki.
Mākslīgais intelekts (MI) apraksta sistēmas, kas programmētas domāt un reaģēt tāpat kā cilvēki. Lai gan MI ne vienmēr ir kaut kas tāds, no kā būtu jābaidās, tomēr pastāv daži ar to saistīti riski, par kuriem ir jāzina.
Kibernoziedznieki ir sapratuši, ka visvieglākais veids, kā inficēt jūsu datoru vai nozagt jums naudu, ir vienkārši lūdzot jūs sadarboties. Bieži izplatīts veids, kā viņi to panāk, ir iebiedēšanas programmatūras izmantošana, liekot jums domāt, ka jūsu dators ir inficēts, lai gan patiesībā tā nav.
Bieži dzirdam par “pavasara tīrīšanu” — laiku, kad, gatavojoties vasarai, mēs pārskatām savas mantas un sakārtojam savu māju un dzīvi. Tas ir arī īstais laiks, lai ik gadu pārskatītu savu digitālo dzīvi. Piedāvājam septiņus pasākumus, ko veikt reizi gadā, lai tehnoloģijas turpmāk izmantotu droši.
Reģionālais kiberdrošības seminārs Liepājā
Lielais Dzintars
Reģionālais kiberdrošības seminārs Rēzeknē
Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zāle
Reģionālais kiberdrošības seminārs Jelgava
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Reģionālais kiberdrošības seminārs Valmierā
Valmieras Kultūras centrs