☰

Arhīvs

Vai man ir nepieciešama drošības programmatūra? OUCH! februāris 2023

Lielākajai daļai mūsdienu datoru un ierīču jau ir iebūvēti daudzi drošības līdzekļi, piemēram, automātiskā atjaunināšana, ugunsmūri, diska šifrēšana un datņu aizsardzība. Ja vēlaties veikt papildu pasākumus sistēmu drošībai, varat apsvērt dažas papildu drošības programmas.

[] Ieteikumi lietotājiem

Biometrija — drošības vienkāršošana OUCH! janvāris 2023

Jums nepatīk paroles? Esat noguruši no pieslēgšanās jaunām vietnēm un nepieciešamības izdomāt jaunas paroles? Nevarat atcerēties visas savas sarežģītās paroles? Tam ir risinājums, ko sauc par biometriju.

[] Ieteikumi lietotājiem

Atbrīvošanās no mobilās ierīces OUCH! decembris 2022

Mobilās ierīces, piemēram, viedtālruņi, viedpulksteņi un planšetdatori, turpina pārsteidzoši strauji attīstīties, tāpēc tiek bieži mainītas. Diemžēl, daudzi pat nenojauš, cik daudz personas datu ir šajās ierīcēs — daudz vairāk nekā datorā. Aplūkosim dažādus datu veidus mobilajās ierīcēs un to, kā var droši formatēt ierīci pirms atbrīvošanās no tās.

[] Ieteikumi lietotājiem

Pārlūkprogrammas OUCH! novembris 2022

Ir diezgan viegli nejauši noklikšķināt uz nedrošas tīmekļa lapas vai to apmeklēt, dažkārt pat nezinot par to. Turklāt var tikt uzlauztas arī tīmekļa vietnes, kuras zināt un kurām uzticaties, un kiberuzbrucēji tajās var instalēt ļaunprātīgu programmatūru. Kā pārlūkprogrammas izmantot droši?

[] Ieteikumi lietotājiem

Emocionālie ierosinātāji – kā kiberuzbrucēji piemāna cilvēkus OUCH! oktobris 2022

Kiberuzbrucēji pastāvīgi izgudro jaunus veidus, kā cilvēkus pierunāt darīt to, ko nevajadzētu darīt. Lai gan tas viss var šķist satraucoši, lielākajai daļai šo uzbrukumu ir kopīga viena un tā pati iezīme – emociju ekspluatēšana. Zinot kiberuzbrucēju izmantotos emocionālos ierosinātājus, bieži vien varat pamanīt viņu uzbrukumus neatkarīgi no izmantotās metodes.

[] Ieteikumi lietotājiem

Rezerves kopijas gatavas? OUCH! septembris 2022

Ilgstošu laiku lietojot datoru vai mobilo ierīci, agri vai vēlu kaut kas noies greizi. Var gadīties nejauši izdzēst vajadzīgās datnes, var rasties aparatūras kļūme vai arī ierīce var tikt nozaudēta. Vai pat vēl sliktāk – datnes var inficēt un dzēst vai šifrēt ļaunprogrammatūra. Šādos brīžos rezerves kopijas bieži vien ir vienīgais veids, kā atjaunot savu digitālo dzīvi.

[] Ieteikumi lietotājiem