Viens no svarīgākajiem veidiem, kā varat sevi pasargāt, ir lietot katram kontam un lietotnei unikālu un sarežģītu paroli. Diemžēl, ir gandrīz neiespējami atcerēties visas atšķirīgās paroles. Turklāt, mēs arī zinām, cik laikietilpīgi ir katru reizi dažādās vietnēs ievadīt savas paroles vai ģenerēt jaunas.
Kopš Latvija teritorijā stājās spēkā ārkārtas situācija un arvien vairāk organizācijas pārslēdzās attālinātā darba režīmā, CERT.LV regulāri saņem jautājumus saistībā ar telekonferenču rīku drošību un lūgumus ieteikt labāko risinājumu. CERT.LV tehnisko ekspertu darba grupā tika analizēti šobrīd populārākie telekonferenču rīki.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2020. gada martu. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
Izaicinājumi un problēmsituācijas, ar kurām ikdienā saskaras interneta lietotāji, mēdz būt dažādas. Tādēļ, lai zinātu pie kā vērsties pēc palīdzības vai padoma, esam apkopojuši informāciju par atbildīgajām organizācijām Latvijas kibertelpā. Informācija apkopota gan par atbildības sfērām, gan arī norādīti katras iestādes kontakti tālākai saziņai.
DNS ugunsmūris - bezmaksas rīks drošākai interneta pārlūkošanai: individuālu lietotāju un organizāciju pasargāšanai no kiberapdraudējumiem, tādiem kā viltus banku lapas, krāpnieciskas tirdzniecības platformas, vīrusus izplatošas vietnes u.c.
Pieejams pasākuma ieraksts un prezentāciju materiāli. Pasākuma tēma - attālinātais darbs, rīki, risinājumi, iespējas un izaicinājumi.
Reģionālais kiberdrošības seminārs Liepājā
Lielais Dzintars
Reģionālais kiberdrošības seminārs Rēzeknē
Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zāle
Reģionālais kiberdrošības seminārs Jelgava
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Reģionālais kiberdrošības seminārs Valmierā
Valmieras Kultūras centrs