COVID-19 pandēmijas ietekme jūtama ne vien fiziskajā pasaulē, bet arī kibertelpā. Ļaundari valdošo krīzes situāciju un organizāciju pāriešanu attālinātā darba režīmā nekautrējas izmantot savā labā - gan peļņas gūšanai, gan spiegošanai. Tādēļ aicinām šajā periodā būt īpaši piesardzīgiem un rūpēties arī par savu kiberhigiēnu.
Ieteikumi attālinātā darba organizēšanai, informācijas apritei un glabāšanai ārkārtas situācijas apstākļos.
Daudzi no mums ļoti gaida pavasari! Sāk mainīties ainava, sāk ziedēt puķes, un daudziem rodas vēlme veikt pavasara tīrīšanu. Nepieciešamība iztīrīt un sakārtot var būt acīm redzama, taču nepieciešamība veikt digitālo tīrīšanu bieži nav tik pašsaprotama. Apkopojam dažus vienkāršus padomus jūsu digitālās dzīves sakārtošanai un jaunu digitālo paradumu ieviešanai.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2020. gada februāri. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
CERT.LV sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) tīmekļa vietnes uzturētāju veica situācijas analīzi, kuras rezultātā apkopotā tehniskā informācija nesatur uzbrukuma pazīmes, bet liecina par periodiski nepietiekamu veiktspēju, kas radusies palielinātā apmeklējumu skaita rezultātā.
Neapdomīgi izpausta informācija var radīt negatīvu ietekmi ne tikai uz jūsu personīgo un profesionālo dzīvi, bet arī ietekmēt jūsu ģimeni un draugus. Sociālie tīkli ir lieliska vieta, kur atjaunot kontaktus, dalīties un mācīties. Taču pārliecināšanās, ka jūsu privātuma iestatījumi ir gana droši, nav vienīgais veids, kā varat sevi pasargāt.
Reģionālais kiberdrošības seminārs Liepājā
Lielais Dzintars
Reģionālais kiberdrošības seminārs Rēzeknē
Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zāle
Reģionālais kiberdrošības seminārs Jelgava
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Reģionālais kiberdrošības seminārs Valmierā
Valmieras Kultūras centrs