☰

Arhīvs

Ieteikumi DDoS ietekmes mazināšanai

Kopš aprīļa beigām Latvijas kibertelpa piedzīvo intensīvus piekļuves lieguma jeb DDoS uzbrukumus, kas tiek vērsti gan pret publiskā, gan privātā sektora infrastruktūru. CERT.LV ir apkopojusi mājasdarbus, kas jāizpilda, gaidot DDoS uzbrukumu, lai mazinātu vai novērstu šāda uzbrukuma ietekmi.

[] Rīki un ieteikumi

Krāpnieki krīzes situācijās OUCH! augusts 2022

Kibernoziedznieki zina, ka viens no labākajiem veidiem, kā pamudināt cilvēkus pieļaut kļūdu, ir radīt steidzamības izjūtu. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā radīt steidzamības izjūtu, ir izmantot krīzes situāciju. To, ko lielākā daļa no mums uzskata par traģēdiju, kibernoziedznieki uzskata par iespēju, piemēram, kara izcelšanos, lielu dabas katastrofu vai pandēmiju.

[] Ieteikumi lietotājiem

Pieejama statistika par 2022. gada jūliju

CERT.LV reģistrētie apdraudējumi no 01.07.2022. līdz 31.07.2022.

[] Statistika

CERT.LV darbības pārskats par 2022. gada 2. ceturksni

Latvijas kibertelpā bija jūtama paaugstināta aktivitāte, kas līdz ar 9. maija notikumiem Latvijā pastiprinājās, Latvijas kibertelpai piedzīvojot intensīvākos kiberuzbrukumus savā pastāvēšanas vēsturē. Galvenokārt tie bija piekļuves atteices jeb DDoS uzbrukumi. Par daudziem no šiem uzbrukumiem atbildību uzņēmās Krievijas agresiju atbalstošais grupējums Killnet.

[] Pārskati

CERT.LV darbības pārskats par 2021. gadu

Lai arī 2021. gads bija jaunatklātām ievainojamībām bagāts, daudzos incidentos, kas notika Latvijas kibertelpā, uzbrucēju veiksmes pamatā bija nepietiekama sistēmu aizsardzība – novecojusi programmatūra un vājas paroles. Papildu apdraudējumus radīja pandēmijas ietekmē sadrumstalotā IT infrastruktūra, kurā pieauga atsevišķu darbstaciju drošības un lietotāju paradumu nozīme.

[] Pārskati

Pikšķerēšanas uzbrukumi kļūst viltīgāki OUCH! jūlijs 2022

Pikšķerēšanas uzbrukumi ir kļuvuši par izplatītāko metodi, ko kiberuzbrucēji izmanto pret cilvēkiem darbā un mājās. Daudzi kiberuzbrucēji veido uzlabotas pikšķerēšanas e-pasta vēstules, kas ir pielāgotākas un grūtāk atklājamas. Viņi izmanto arī tādas tehnoloģijas kā īsziņas, sociālos medijus vai pat tālruņa zvanus, lai jūs iesaistītu viņu krāpšanā un apmānītu.

[] Ieteikumi lietotājiem