Brīdinājums! CERT.LV saņēmusi vairākus ziņojumus par agresīvu pikšķerēšanas kampaņu, kas vērsta pret valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem. Pikšķerēšanas mērķis - izgūt Office 365 piekļuves datus.
Par spīti šodienas aktuālajiem notikumiem pasaulē, kiberuzbrucēji nesnauž, tie nepārtraukti meklē un atrod jaunas ievainojamības un nepilnības programmatūrās, kuras sabiedrība lieto katru dienu. Tā var būt programmatūra, ko izmantojam savos klēpjdatoros, lietotnes viedtālruņos, vai pat programmatūra tādās iekārtās kā zīdaiņa pieskatīšanas monitors.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2020. gada aprīli. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
CERT.LV rekomendē IPS tīkla līmenī ierobežot piekļuvi SSDP servisam, bloķējot UDP 1900 portu vai centralizēti izslēdzot UPnP funkcionalitāti vadāmajās klientu interneta piekļuves iekārtās. Nepareizi konfigurētas iekārtas ar internetā atvērtu UDP 1900 portu var tikt izmantotas apjomīgu DoS uzbrukumu veikšanai.
CERT.LV reģistrētie incidenti no 01.04.2020. līdz 30.04.2020.
Kopumā kiberdrošības apdraudējuma līmenis COVID-19 pandēmijas apstākļos vērtējams kā mērens, ar apdraudējuma paaugstināšanos attālā darba tehnoloģijām. Aktīvi turpinājās uz Smart-ID lietotājiem vērstas krāpnieciskas aktivitātes, kas ļāva secināt, ka daudzi klienti neizprot pakalpojuma loģiku un funkcija. Daļā iedzīvotāju neizpratni izraisīja apziņošanai izmantotie mehānismi.
Reģionālais kiberdrošības seminārs Liepājā
Lielais Dzintars
Reģionālais kiberdrošības seminārs Rēzeknē
Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zāle
Reģionālais kiberdrošības seminārs Jelgava
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Reģionālais kiberdrošības seminārs Valmierā
Valmieras Kultūras centrs