☰

Aktivizējušies krāpnieki, kas zog WhatsApp lietotāju kontus

Brīdinājums! Jauna krāpniecības kampaņa, kas mērķēta uz WhatsApp lietotājiem. Krāpniecības rezultātā ļaundari savā īpašumā var pārņemt lietotāja WhatsApp kontu un piekļūt visām lietotāja sarakstēm un veikt tajās izmaiņas.

[] Brīdinājumi

Tiek izsūtīti krāpnieciski e-pasti piegādes uzņēmumu DHL un UPS vārdā

[Informācija atjaunota: 09.04.2020] Brīdinājums! Šonedēļ piegādes uzņēmumu DHL un UPS vārdā nesankcionēti tiek izsūtīti krāpnieciski e-pasti ar pielikumā pievienotu ļaunatūru. Minētais vīruss paredzēts paroļu un sensitīvas informācijas zagšanai no upura iekārtas.

[] Brīdinājumi

Krāpnieki Latvijas Universitātes vārdā atkārtoti izsūtīta inficētus e-pastus

Brīdinājums! Šodien Latvijas Universitātes vārdā masveidā tiek izsūtīti inficēti e-pasti ar LokiBot vīrusu pielikumā. Līdzīgi e-pasti tika izplatīti jau š.g. februārī. Minētais vīruss paredzēts paroļu un sensitīvas informācijas zagšanai no upura iekārtas.

[] Brīdinājumi

Viltus loterija mazumtirdzniecības tīkla “Maxima” vārdā

Brīdinājums! Pēdējo divu dienu laikā saņemti vairāki ziņojumi par viltus loteriju, kurā nesankcionēti izmantots mazumtirdzniecības tīkla “MAXIMA” zīmols. Krāpniecības mērķis ir piekļūt lietotāja kredītkartes datiem. Informācija par loteriju tiek izsūtīta SMS veidā..

[] Brīdinājumi

Šantāžas e-pasti latviešu valodā

Šodien daļa Latvijas iedzīvotāju saņēmuši krāpnieciskus šantāžas e-pastus latviešu valodā. Tajos tiek apgalvots, ka ļaundaris par lietotāju ievācis sensitīvu informāciju, kamēr apmeklētas pieaugušajiem domātas saites. Tālāk tiek draudēts šo kompromitējošo informāciju izsūtīt draugiem, ģimenei un kolēģiem. Tas ir krāpšanas mēģinājums un nekāda kompromitējoša materiāla nav!

[] Brīdinājumi

Masveidā WhatsApp izplatās viltus ziņa

WhatsApp ziņa, kas šodien tiek masveidā izplatīta par it kā kritisku drošības problēmu, kuru kāds var izmantot, atsūtot video, ir VILTUS ZIŅA.

[] Brīdinājumi