☰

Brīdinājumi

Jauna krāpniecisku e-pastu kampaņa

Uzmanību! Izplatās e-pasta kampaņa, kurā ļaundari cenšas izkrāpt e-pastu lietotājvārdus un paroles. E-pasts tiek sūtīts it kā administratora vārdā ar brīdinājumu par “aizturētām vēstulēm” un aicinājumu atjaunot e-pasta kontu, sekojot saitei.

[] Brīdinājumi

Aktivizējušies krāpnieki, kas meklē neuzmanīgus grāmatvežus

Pēdējā mēneša laikā manāmi pieaugusi krāpnieku aktivitāte, kas par saviem upuriem izraugās uzņēmumu un organizāciju grāmatvežus vai tos darbiniekus, kas atbildīgi par finansēm un pārskaitījumiem. Krāpnieku mērķis parasti ir noskaidrot bankas konta atlikumu un panākt, ka grāmatvedis veic neplānotu un steidzamu maksājumu uz tā norādīto bankas kontu.

[] Brīdinājumi

Pikšķerēšanas kampaņa Office 365 piekļuves datu izkrāpšanai, kas vērsta uz valsts sektora darbiniekiem

Brīdinājums! CERT.LV saņēmusi vairākus ziņojumus par agresīvu pikšķerēšanas kampaņu, kas vērsta pret valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem. Pikšķerēšanas mērķis - izgūt Office 365 piekļuves datus.

[] Brīdinājumi

Jauns šantāžas e-pastu vilnis

Pēdējo divu nedēļu laikā novērojams jauns šantāžas e-pastus vilnis angļu valodā, ko saņēmuši arī Latvijas iedzīvotāji. E-pastos tiek apgalvots, ka ļaundaris par lietotāju ievācis sensitīvu informāciju, kamēr apmeklētas pieaugušajiem domātas vietnes. Tālāk tiek draudēts šo kompromitējošo informāciju izsūtīt draugiem, ģimenei un kolēģiem.

[] Brīdinājumi

Aktivizējušies krāpnieki, kas zog WhatsApp lietotāju kontus

Brīdinājums! Jauna krāpniecības kampaņa, kas mērķēta uz WhatsApp lietotājiem. Krāpniecības rezultātā ļaundari savā īpašumā var pārņemt lietotāja WhatsApp kontu un piekļūt visām lietotāja sarakstēm un veikt tajās izmaiņas.

[] Brīdinājumi

Tiek izsūtīti krāpnieciski e-pasti piegādes uzņēmumu DHL un UPS vārdā

[Informācija atjaunota: 09.04.2020] Brīdinājums! Šonedēļ piegādes uzņēmumu DHL un UPS vārdā nesankcionēti tiek izsūtīti krāpnieciski e-pasti ar pielikumā pievienotu ļaunatūru. Minētais vīruss paredzēts paroļu un sensitīvas informācijas zagšanai no upura iekārtas.

[] Brīdinājumi