Nepiepildījās prognozes, kas paredzēja saasinātu kiberuzbrukumu intensitāti saistībā ar plānoto Padomju armijas karavīriem veltītā pieminekļa demontāžu augusta otrajā pusē, kā arī septembrī bija novērojama DDoS ziņojumu apjoma samazināšanās. Apdraudējuma līmenis Latvijas kibertelpā bijia nepieredzēti augsts, tomēr kopumā situācija vērtējama kā stabila.
CERT.LV darbības pārskats par 2021.gadu pieejams arī angļu valodā.
Latvijas kibertelpā bija jūtama paaugstināta aktivitāte, kas līdz ar 9. maija notikumiem Latvijā pastiprinājās, Latvijas kibertelpai piedzīvojot intensīvākos kiberuzbrukumus savā pastāvēšanas vēsturē. Galvenokārt tie bija piekļuves atteices jeb DDoS uzbrukumi. Par daudziem no šiem uzbrukumiem atbildību uzņēmās Krievijas agresiju atbalstošais grupējums Killnet.
Lai arī 2021. gads bija jaunatklātām ievainojamībām bagāts, daudzos incidentos, kas notika Latvijas kibertelpā, uzbrucēju veiksmes pamatā bija nepietiekama sistēmu aizsardzība – novecojusi programmatūra un vājas paroles. Papildu apdraudējumus radīja pandēmijas ietekmē sadrumstalotā IT infrastruktūra, kurā pieauga atsevišķu darbstaciju drošības un lietotāju paradumu nozīme.
Jau kopš janvāra vidus Latvijas kibertelpā bija jūtama paaugstināta aktivitāte, kas būtiski pieauga līdz ar kara sākumu Ukrainā. Kopumā situācija vērtējama kā stabila. Sekmīgi uzbrukumi valsts un kritiskās infrastruktūras sektorā ir notikuši, bet līdz šim nav radījuši būtisku tūlītēju ietekmi un sekas.
Pārskata periodā CERT.LV kibertelpā novēroja lielu apjomu kritisku ievainojamību, jaunu pieeju zvanītāja numura viltošanā krāpnieciskajos telefona zvanos, kā arī piegāžu ķēžu uzbrukumu aktualizēšanos.