Ceturksnim bija raksturīgas daudzas Smart-ID pikšķerēšanas kampaņas, internetbankas piekļuves datu izkrāpšanas uzbrukumi un krāpšanas ar telefona zvanu starpniecību. Turpinājās iejaukšanās biznesa sarakstē (BEC) ar finansiāliem zaudējumiem vairāk nekā 10 000 EUR apmērā. Arī krāpšanas kampaņas, kas vērstas pret iestādes vai uzņēmuma finanšu darbiniekiem bija ievērojamā apjomā.
Pārskata periodā izplatītākais apdraudējums nemainīgi bija konfigurācijas nepilnības ar kritumu 5% pret iepriekšējo periodu, otrs izplatītākais bija ļaundabīgs kods ar kritumu 10%, bet trešais - ielaušanās mēģinājumi ar kritumu 22%.
CERT.LV darbības pārskats par 2018. gadu pieejams tagad arī angļu valodā.
Kopējais kiberdrošības apdraudējuma līmenis Latvijas kibertelpā vērtējams kā mērens. Komerciāli motivēto uzbrukumu apjoms bija nemainīgi augsts, tendence - lēni pieaugoša. Galvenie cietušie bija mazie un vidējie uzņēmēji. Publiskajā sektorā pārsvarā cieta pašvaldības Latvijas reģionos. Finanšu sektors bija stabils un būtiski incidenti novēroti netika.
Publicēts CERT.LV darbības pārskats par periodu 01.01. - 31.03.2019. Pārskata periodā izplatītākais apdraudējums nemainīgi bija konfigurācijas nepilnības ar pieaugumu 4% pret iepriekšējo periodu, otrs izplatītākais bija ļaundabīgs kods ar kritumu 17%, bet trešais - ielaušanās mēģinājumi ar kritumu 2%.
Šajā ziņu izlaidumā iespējams uzzināt par: Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā un "Esi drošs" semināra norisi, vērienīgu uzbrukumu, kas skāris ASUS atjauninājumu sistēmu, par Latvijā notikušo NATO kiberdrošības aizsardzības darba grupas sanāksmi, par Huawei kiberdrošības izvērtēšanas centra pārraudzības valdes sniegto ikgadējo ziņojumu, kā arī citu noderīgu informāciju.