Kaut arī pēdējā laikā par kiberhigiēnu un labās prakses principiem tiek runāts arvien biežāk, CERT.LV nākas secināt, ka vienas un tās pašas kļūdas tiek pieļautas atkal un atkal, kā arī mācīšanās no kiberkļūdām notiek ļoti lēni. Tikai dārgā mācība - atkārtotais uzbrukums un lielie zaudējumi - liek mainīt pieeju un nopietni pievērsties drošības uzlabojumu ieviešanai.
2019. gada 15. maijā notika CyberSOPEx2019 - otrās specializētās ES CERTu tīkla sadarbības mācībās, kurās piedalījās CERTu komandas no 27 valstīm, CERT-EU un ENISA, izspēlējot scenāriju, kurā kiberuzbrukumi tika vērsti pret kritisko infrastruktūru gan pirms, gan arī pašu Eiropas vēlēšanu laikā.
CERT.LV apstiprina, ka iegūtā informācija liecina par tehniskas dabas kļūmi sistēmā, kuru Swedbank ekspertiem izdevās operatīvi novērst. CERT.LV nav konstatējusi ļaunprātīgu ārējo ietekmi.
Jaunie MK noteikumu grozījumi papildina 2018. gada 11. oktobra grozījumus Informācijas tehnoloģiju drošības likumā, ar kuriem Latvijā tika ieviesta 2016.gada 6.jūlija direktīva 2016/1148 (NIS direktīva), kuras mērķis ir visās ES dalībvalstīs noteikt vienādi augsta līmeņa tīklu un informācijas sistēmu drošību.
Ikgadējās tehniskās kiberdrošības mācības „Crossed Swords 2019” tika organizētas Tallinā, Igaunijā, sadarbojoties NATO apvienotajam kiberaizsardzības izcilības centram (CCDCoE) un CERT.LV. Mācību galvenā uzmanība tika vērsta uz sarkanā karoga komandu ofensīvo prasmju attīstību kiberoperāciju plānošanā, izpildē un reaģēšanā uz apdraudējumu.
Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalīsies Latvijas IKT balvas “Platīna pele 2018” pasniegšanas ceremonijā, kuras laikā apbalvos kategorijas “Labākā kiberdrošības iniciatīva” laureātu. Aizsardzības ministrija ir balvas “Platīna pele 2018” kategorijas “Labākā kiberdrošības iniciatīva” partneris.