☰

Arhīvs

OUCH! janvāra numurā - mājas kiberdrošība

Pirms vairākiem gadiem kiberdrošība mājās bija vienkārša: vairumā māju bija tikai bezvadu tīkls un daži datori. Šodien tehnoloģijas ir kļuvušas sarežģītākas un ir integrētas visos mūsu dzīves aspektos, no mobilajām ierīcēm un spēļu konsolēm līdz mājas termostatam un, iespējams, ledusskapim. Turpmāk daži padomi jūsu mājas drošībai.

[] Ieteikumi lietotājiem

Tūroperatora vārdā izsūtīti krāpnieciski e-pasti

CERT.LV 16.janvārī no dažādiem avotiem saņēma informāciju par aizdomīga e-pasta izplatību tūroperatora "Travel RSP" vārdā. E-pastā tā saņēmējam tiek lūgts steidzami apmaksāt nokavētu rēķinu ar soda procentiem. Saņemto informāciju esam izpētījuši un apstiprinām, ka tas ir krāpnieciska rakstura e-pasts, un saņēmējiem lūgums nekādā gadījumā nevērt vaļā e-pastā norādīto saiti.

[] Ieteikumi lietotājiem

Ieteikumi, kā pasargāt sevi no Meltdown un Spectre

[Informācija atjaunota 29.01.2018] CERT.LV speciālisti ir apkopojuši (un turpinās apkopot), aktuālos risinājumus, kas pieejami šobrīd pret Meltdown un Spectre uzbrukumiem. Tālāk varat iepazīties ar divu populārāko interneta pārlūkprogrammu piedāvātajiem risinājumiem.

[] Ieteikumi lietotājiem

Svešiniekam teorētiski iespējams ielūgt sevi uz Signal, WhatsApp un Threema grupas saraksti

Atklāta ievainojamība Signal šifrēšanas protokola ieviešanā IM (Instatnt Messaging) aplikāciju grupu sarakstēs, tādās kā Signal, WhatsApp un Threema. Šī ievainojamība sniedz teorētisku iespēju svešiniekam no malas sevi „uzaicināt” uz slēgtu grupas saraksti.

[] Ieteikumi lietotājiem

Pirmssvētku sērga - krāpnieciski interneta veikali

CERT.LV arvien vairāk saņem lūgumus pārbaudīt dažādu interneta tirdzniecības vietņu uzticamību. Pirmssvētku periodā šādu lūgumu skaits ir krasi palielinājies. Pircēji kļūst piesardzīgāki, bet krāpnieki cenšas rast jaunas metodes, kā iegūt pircēju uzticību. CERT.LV sniedz padomus, kā atpazīt krāpnieciskās vietnes un sevi pasargāt.

[] Ieteikumi lietotājiem

OUCH! decembra numurā - sargājiet savus lietotāja datus

Autentifikācijas process, t.i. pierādīšana, ka esat tas, par ko uzdodaties, ir jūsu informācijas aizsardzības pamatā gan e-pastā, gan sociālajos tīklos, gan tiešsaistes banku kontos. Ir trīs veidi, kā pierādīt, kas jūs esat, un katrai metodei ir savas priekšrocības un trūkumi. Šajā izdevumā apskatīsim, kā aizsargāt sevi un savus lietotāja datus ne tikai ar paroli.

[] Ieteikumi lietotājiem