☰

Arhīvs

Kiberlaikapstākļi | 2024 | SEPTEMBRIS

Pieejami kiberlaikapstākļi par 2024. gada SEPTEMBRI. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī.

[] Ziņas

2026. gadā vairāk nekā 90% interneta satura ģenerēs MI. Kiberdrošības konferences “CyberChess 2024” atziņas

Konference "CyberChess 2024" pulcējot vairāk nekā 50 ekspertus no tādām valstīm kā Ukraina, ASV, Šveice, Lielbritānija, Kanāda u.c., lai diskutētu par aktuālākajiem kiberdrošības izaicinājumiem un to potenciālajiem nākotnes scenārijiem.

[] Pasākumi

Kiberdrošības mēnesi aizsāks Baltijā nozīmīgākā kiberdrošības konference “CyberChess 2024”

Jau no šodienas līdz 3. oktobrim Rīgā norisināsies Baltijā nozīmīgākā kiberdrošības konference “CyberChess 2024”, kas klātienē pulcēs vairāk nekā 500 kiberdrošības jomas profesionāļus no gandrīz 20 dažādām valstīm.

[] Aktualitātes

Būtiski pieaudzis kiberuzbrukumu skaits Latvijā – augstākais rādītājs pēdējo 2 gadu laikā

Oktobris ir kiberdrošības mēnesis, kad tiek rosināts pievērst intensīvāku uzmanību drošības jautājumiem digitālajā vidē. Tomēr svarīgi arī ikdienā rūpēties par kiberdrošību. Kopš Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā, kiberincidentu apjoms Latvijā ir palielinājies par 40%, bet uzbrukumi valsts iestādēm un kritiskajai infrastruktūrai ir četrkāršojušies.

[] Aktualitātes

Lens Noe: Kibercilvēku ēra ir klāt, desmitiem tūkstošu cilvēku ir implantējuši ķermenī mikroshēmas

Mūsdienu straujā tehnoloģiju attīstība ir radījusi ne tikai neskaitāmas jaunas iespējas, bet arī ievērojamus izaicinājumus kiberdrošības jomā. Katru dienu dzirdam par jauniem hakeru uzbrukumiem, datu noplūdēm un citiem digitālajiem draudiem. Taču šī tehnoloģiju evolūcija neapstājas pie ierastajiem risinājumiem – mēs jau atrodamies uz sliekšņa, kur cilvēks un tehnoloģija apvieno

[] Aktualitātes

Iedomātās balsis: aizsardzība pret balss klonēšanas uzbrukumiem OUCH! septembris 2024

Balss klonēšana tiek veikta, izmantojot mākslīgo intelektu, lai atveidotu cilvēka balsi, iekļaujot balss īpatnības, intonāciju un runas ritmu, tādējādi radot gandrīz perfektu kopiju.

[] Ieteikumi lietotājiem