Pēc pēdējos mēnešos saņemto ziņojumu apjoma CERT.LV nākas secināt, ka pieaug krāpnieku aktivitāte, kuras rezultātā uzņēmumi saņem un apmaksā viltotus rēķinus, ciešot zaudējumus desmitiem tūkstošu eiro apmērā. Šos incidentus sauc par iejaukšanos biznesa sarakstē (Business E-mail Compromize, BEC).
Lai gan ar vienu darbību nevar apturēt visus kibernoziedzniekus, viens no vissvarīgākajiem soļiem, ko varat spert, ir iespējot tā dēvēto divfaktoru autentifikāciju (dažreiz to sauc par 2FA, divpakāpju verifikāciju vai daudzfaktoru autentifikāciju) savos vissvarīgākajos kontos.
"KiberŠoks 2021" ir dziļi tehniska tiešsaistes kiberdrošības konference, kas dalībniekiem sniegs padziļinātu ieskatu plašā ar kiberdrošību saistītu jautājumu klāstā, ko izskaidros augsti novērtēti starptautiskie eksperti, kuri uzstāsies ar prezentācijām, iekļaujot arī tiešraides demonstrācijas. Papildu konferencei notiks arī CTF (Capture the Flag) sacensības.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2021. gada augustu. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV no 2021.gada 1.jūlija ir uzsākusi dalību Eiropas Komisijas projekta "Joint Threat Analysis Network" (JTAN) realizēšanā. Projekta plānotais īstenošanas laiks ir līdz 2024. gada 30. jūnijam.
Stājoties spēkā izmaiņām par pievienotās vērtības nodokli sūtījumiem no trešajām valstīm un augot interneta pirkumu popularitātei, arī krāpnieki nesnauž un cenšās izmantot satraukumu un neziņu, lai izkrāptu datus un izplatītu datorvīrusus.