Neapdomīgi izpausta informācija var radīt negatīvu ietekmi ne tikai uz jūsu personīgo un profesionālo dzīvi, bet arī ietekmēt jūsu ģimeni un draugus. Sociālie tīkli ir lieliska vieta, kur atjaunot kontaktus, dalīties un mācīties. Taču pārliecināšanās, ka jūsu privātuma iestatījumi ir gana droši, nav vienīgais veids, kā varat sevi pasargāt.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2020. gada janvāri. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
Sestās ikgadējās kiberdrošības mācības „Crossed Swords” Rīgā, Latvijā, šogad kopā pulcēja vairāk nekā 120 tehnisko ekspertu, nacionālo Kiberpavēlniecību un speciālo vienību pārstāvjus, kā arī militāro policiju.
Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas, veicot informācijas pārbaudi par kiberuzbrukumiem un aktīvi sadarbojoties ar CERT.LV speciālistiem, periodiski saņem sūdzības gan no fiziskām, gan juridiskām personām par dažādu šifrējošo izspiedējvīru uzbrukumiem.
CERT.LV veica kompromitēto serveru, maršrutētāju un lietu interneta (IoT) iekārtu saraksta, kas pagājušajā nedēļā tika publiskots tīmeklī, pārbaudi. Tika konstatēts, ka no visām sarakstā uzskaitītajām iekārtām nepilnas 100 atradās Latvijā.
2020. gada 30. janvārī notiks ikgadējā Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas konference. Konferences nosaukums "Datu virzīta nācija". Runātāju vidū būs arī CERT.LV pārstāvis. Kopumā plānots, ka konferencē piedalīsies 300 dalībnieku - IKT nozares eksperti, valsts pārvaldes un privātā sektora pārstāvji, nevalstisko organizāciju dalībnieki.