Ministru kabinets apstiprināja Aizsardzības ministrijas izstrādāto stratēģijas projektu „Latvijas kiberdrošības stratēģija 2023.–2026. gadam”, kas definē galvenos nacionālās kiberdrošības politikas rīcības virzienus, raksturo Latvijas kiberdrošības situāciju, kā arī identificē nākotnes izaicinājumus.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2023. gada februāri. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī.
Semināra tēmas: jaunās likumdošanas iniciatīvas kiberdrošības jomā, koordinētas ievainojamību atklāšanas process valsts pārvaldē, Valsts elektroniskā sakaru pakalpojuma centra sniegtās iespējas, domēna vārdu ilgtspējīga izmantošana, jaunu talantu atklāšanas iespējas kiberdrošībā un mobilo iekārtu droša izmantošana.
CERT.LV ir sagatavojusi TikTok un citu lietotņu tehnoloģisko un ne-tehnoloģisko risku apkopojumu, bet, pārskatot ierīču drošības politiku iestādēs, CERT.LV aicinātu nekoncentrēties tikai uz TikTok izmantošanu, lai izveidotā politika būtu ilgtspējīga.
Lielākajai daļai mūsdienu datoru un ierīču jau ir iebūvēti daudzi drošības līdzekļi, piemēram, automātiskā atjaunināšana, ugunsmūri, diska šifrēšana un datņu aizsardzība. Ja vēlaties veikt papildu pasākumus sistēmu drošībai, varat apsvērt dažas papildu drošības programmas.
Visa pārskata perioda garumā bija vērojami periodiski intensīvi Krievijas agresiju atbalstošu haktīvistu veikti piekļuves lieguma jeb DDoS uzbrukumi gan pret valsts pārvaldes iestādēm, gan kritiskās infrastruktūras uzņēmumiem, taču vairumā gadījumu tie neradīja ietekmi vai arī ietekme bija neliela.