Ziemassvētki ir dāvanu laiks, un arvien vairāk cilvēku pirkumus veic internetā. Tomēr jāatceras, ka svētku gaidīšanas laikā pieaug arī kiberkrāpnieku aktivitātes, kuri cenšas gūt labumu no mūsu steigā pieņemtajiem lēmumiem un neuzmanības, tādēļ aizvien aktuālāks paliek jautājums, kā atpazīt krāpnieciskas darbības un nodrošināties pret zaudējumiem, iepērkoties tiešsaistē?
DNS ugunsmūris – bezmaksas aktīvās aizsardzības rīks individuālu lietotāju un organizāciju pasargāšanai no aktuālajiem apdraudējumiem Latvijas kibertelpā, piemēram, viltus banku lapām, krāpnieciskām tirdzniecības platformām, vīrusus izplatošām vietnēm u. tml.
Semināra tēmas: atskats uz notikumiem Latvijas kibertelpā 2024.gadā un prognozes nākamajam gadam, jaunumi kiberdrošības pārvaldības normatīvajā regulējumā, CERT.LV un Latvijas Fakti pētījums par iedzīvotāju kiberhigiēnas paradumiem u.c.
Linux distributīvos izmantotā utilītprogrammā Needrestart atklātas piecas augsta riska ievainojamības (CVE-2024-48990, CVE-2024-48991, CVE-2024-48992, CVE-2024-10224, and CVE-2024-11003), kas sistēmā autentificētam uzbrucējam ļauj iegūt priviliģēta līmeņa tiesības (root).
Ģeopolitiskie un ideoloģiskie konflikti turpina būt spēcīgs kiberuzbrukumu virzītājspēks. Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, kiberapdraudējumu līmenis Latvijā ir būtiski pieaudzis. Latvijas atbalsts Ukrainai un Krievijas agresijas turpināšanās uztur augstu kiberapdraudējumu dinamiku, kas uzsver nepieciešamību pēc pastāvīgas modrības un uzlabotiem aizsardzības risinājumiem.
CERT.LV reģistrētie apdraudējumi no 01.10.2024. līdz 31.10.2024.
Tālākizglītības seminārs (Train-The-Trainer) "Kiberdrošības aktualitātes un izmeklēšanas spēle"
Klātienē, LU Matemātikas un informātikas institūtā, Raiņa bulvārī 29, Rīgā
IT drošības seminārs "Esi drošs"
Tallink Hotel Riga Elizabetes iela 24/1 (klātienē)