☰

Jaunumi

Kiberlaikapstākļi (JŪLIJS)

Pieejami kiberlaikapstākļi par 2021. gada jūliju. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.

[] Ziņas

Pieejama statistika par 2021. gada jūliju

CERT.LV reģistrētie apdraudējumi no 01.07.2021. līdz 31.07.2021.

[] Statistika

Pievērs uzmanību domēnu vārdu (mājaslapu nosaukumu) rakstībai

Viegli iegaumējami mājaslapu nosaukumi jeb domēna vārdi ir daļa no veiksmes atslēgas iestādes, uzņēmuma, biznesa vai projekta dzīvotspējai digitālajā vidē. Tomēr attīstoties šai videi, par to interese pieaug arī kibernoziedzniekiem. Viena no biežāk sastopamajām kibernoziedznieku metodēm ir piereģistrēt līdzīgus nosaukumus.

[] Ieteikumi lietotājiem

Praktiskais tiešsaistes seminārs "Pierādījumu apkopošana pēc kiberincidenta"

CERT.LV 26. augustā piedāvā tehnisku tiešsaistes semināru “Pierādījumu apkopošana pēc kiberincidenta” IT drošības speciālistiem.

[] Pasākumi

CERT.LV darbības pārskats par 2021. gada 2. ceturksni

2021. gada 2. ceturksnī CERT.LV kibertelpā novēroja lielu skaitu krāpšanas kampaņu, labi pārdomātus pikšķerēšanas uzbrukumus, augstu šifrējošo vīrusu aktivitāti un daudz jaunu, kritisku ievainojamību.

[] Pārskati

Drošs elektroniskais paraksts un dinamiskais saturs

Latvijas kiberdrošības pētnieks, Possible Security dibinātājs, Kirils Solovjovs, ir aktualizējis jautājumu par to, kā, izmantojot dažādas .docx un .odt teksta dokumentu formātos pieejamās funkcijas, potenciālajiem krāpniekiem ir iespējams radīt e-parakstītus dokumentus, kuru datņu saturs ir nemainīgs, taču faktiskā lietotājam attēlotā dokumenta reprezentācija var atšķirties.

[] Brīdinājumi
Drošības incidentu karte