Latvijas valsts un pašvaldību iestādes nav cietušas «NotPetya» kampaņā. Līdz 30.06.2017. CERT.LV ir saņēmis informāciju par četriem upuriem Latvijā, trīs uzņēmumiem un vienu privātpersonu.
Vairāk kā 30 dažādās ražotāja Ubiquiti bezvadu tīkla iekārtās tiek izmantota ievainojama operētājsistēma AirOS. Ievainojamība ļauj uzbrucējam pārņemt iekārtu savā kontrolē, izmantot to ļaunatūras izplatīšanai vai traucēt tās darbību, liedzot piekļuvi internetam attiecīgā interneta pakalpojumu sniedzēja klientiem.
Ir parādījies jauns uzbrukuma veids. Lietotājam pietiek pārbraukt ar peles kursoru pāri inficētai saitei, un datorā tiek lejuplādēta ļaunatūra.
Arī Latvijā pēdējās dienās vairāki datori cietuši no šifrējošā izspiedējvīrusa, kas tiek dēvēts par “WannaCry”, vai “WannaCrypt”. Vīrusa kampaņu dēvē arī par apjomīgāko izspiedējvīrusu kampaņu vēsturē.
Par BGP anomālijām un ieteikumi, kā šādas anomālijas laicīgi konstatēt un novērst iespējamu tīkla plūsmas pārtveršanas mēģinājumu.
Uzņēmumu un pašvaldību vadītāju vārdā grāmatvežiem tiek izsūtīti viltoti e-pasti ar lūgumu veikt pārskaitījumu uz Lielbritāniju.
Reģionālais kiberdrošības seminārs Liepājā
Lielais Dzintars
Reģionālais kiberdrošības seminārs Rēzeknē
Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zāle
Reģionālais kiberdrošības seminārs Jelgava
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Reģionālais kiberdrošības seminārs Valmierā
Valmieras Kultūras centrs