Ievainojamība CVE-2022-37958 sniedz iespēju neautentificētam uzbrucējam veikt attālinātu koda izpildi, piekļūstot SPNEGO Extended Negotiation (NEGOEX) protokolam caur jebkuru Windows lietojumprogrammu protokolu, kuram nepieciešama autentifikācija, piemēram, SMB (Server Message Block) un RDP (Remote Desktop Protocol).
CERT.LV reģistrētie apdraudējumi no 01.11.2022. līdz 30.11.2022.
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija (CERT.LV) pēdējā mēneša laikā ir konstatējusi vismaz 5 izglītības iestādes, kā arī vairākus uzņēmumus un valsts iestādes, kuru tīklā novērota Raspberry Robin ļaunatūras klātbūtne. Minētais vīruss pamatā izplatās salīdzinoši primitīvā veidā - ar inficētu ārējo datu nesēju starpniecību.
Projekts OpenSSL publicēja jaunu OpenSSL versiju 3.0.7, kas novērš OpenSSL ievainojamības - CVE-2022-3602 un CVE-2022-3786. Ievainojamību būtība ir nekorekta e-pasta pābaude, kas ļauj veikt Buffer Owerflow uzbrukumu.
CERT.LV reģistrētie apdraudējumi no 01.10.2022. līdz 31.10.2022.
CERT.LV ir novērojusi tendenci, ka, beidzoties projektam vai notiekot kādām strukturālām izmaiņām, gan uzņēmumos, gan valsts un pašvaldību iestādēs iepriekš izmantotie domēnu vārdi un tīmekļa vietnes tiek atstātas novārtā/pamestas, jo ir notikusi pāreja uz jaunu domēna vārdu un mājaslapu. Pamestās tīmekļa vietnes un domēnvārdi tiek ļaunprātīgi izmantoti.
Reģionālais kiberdrošības seminārs Liepājā
Lielais Dzintars
Reģionālais kiberdrošības seminārs Rēzeknē
Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zāle
Reģionālais kiberdrošības seminārs Jelgava
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Reģionālais kiberdrošības seminārs Valmierā
Valmieras Kultūras centrs