Lai pasargātu citus saņēmējus un sava uzņēmuma vai organizācijas reputāciju, būtiski ir nodrošināt iespēju citiem pārliecināties par saņemtā e-pasta autentiskumu, ja tas izsūtīts jūsu uzņēmuma vai organizācijas vārdā, kā arī liegt iespēju trešajām pusēm izsūtīt šādus e-pastus. Arī šeit izmantojamas DMARK, SPF un DKIM tehnoloģijas.
E-pasta autentiskuma pārbaude pirms piegādes lietotājam ir būtiska drošības sastāvdaļa. Tas pasargā saņēmējus no SPAM un sūtījumiem ar kaitīgu saturu. Materiālā tiek aplūkotas trīs metodes – DMARC, SPF un DKIM - efektīvai e-pasta sūtītāja pārbaudei.
Lietotāju autentifikācija ir svarīgs posms e-pasta konfidencialitātes un integritātes nodrošināšanai. Svarīga ir ne tikai atbilstošu autentifikācijas metožu izvēle, bet arī to atbilstoša ieviešana. Materiālā aplūkosim principus efektīvas autentifikācijas implementācijai.
Lai nodrošinātu konfidenciālu saraksti un e-pasta piekļuves datu drošību, nepieciešams izmantot šifrēšanu gan komunikācijai starp e-pasta serveriem, gan katra individuāla lietotāja komunikācijai ar serveri. Materiālā aplūkosim veidus, kā pārliecināties, ka risinājums pasargā visu e-pasta datu plūsmu, nepieļaujot izņēmumus.
Pēdējā mēneša laikā manāmi pieaugusi krāpnieku aktivitāte, kas par saviem upuriem izraugās uzņēmumu un organizāciju grāmatvežus vai tos darbiniekus, kas atbildīgi par finansēm un pārskaitījumiem. Krāpnieku mērķis parasti ir noskaidrot bankas konta atlikumu un panākt, ka grāmatvedis veic neplānotu un steidzamu maksājumu uz tā norādīto bankas kontu.
Brīdinājums! CERT.LV saņēmusi vairākus ziņojumus par agresīvu pikšķerēšanas kampaņu, kas vērsta pret valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem. Pikšķerēšanas mērķis - izgūt Office 365 piekļuves datus.
Reģionālais kiberdrošības seminārs Liepājā
Lielais Dzintars
Reģionālais kiberdrošības seminārs Rēzeknē
Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zāle
Reģionālais kiberdrošības seminārs Jelgava
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Reģionālais kiberdrošības seminārs Valmierā
Valmieras Kultūras centrs