Vai esat kādreiz aizdomājušies, kas ir tie punktu kvadrāti vai svītras, ko sauc par “kvadrātkodiem”? Jūs, visticamāk, esat tos redzējuši izvietotus tīmekļvietnēs, uzdrukātus uz plakātiem, izmantotus kā mobilās biļetes vai uz restorānu galdiem. Kā tie darbojas, un vai ir kādi riski, par kuriem vajadzētu uztraukties?
Vai ir apnicis pastāvīgi izdomāt sarežģītas paroles? Neapmierina tas, ka jāatceras un jāieraksta visas šīs rakstzīmes, simboli un cipari? Mums ir risinājums: mūžam spēcīgā frāzveida parole!
Lai arī cik drošs jūs censtos būt, agrāk vai vēlāk var gadīties, ka tiek uzlauzts jūsu konts vai kāda ierīce. Jo drīzāk konstatēsiet, ka ir noticis kaut kas slikts, un ātrāk reaģēsiet, jo vairāk varēsiet samazināt negatīvo ietekmi.
Kiberuzbrucēji nepārtraukti meklē un atrod jaunas ievainojamības jūsu ikdienā izmantotajā programmatūrā. Ievainojamība ir kļūda vai nepilnība programmatūras izstrādes procesā. Tā var būt programmatūra, ko izmantojam savos klēpjdatoros, aplikācijas viedtālruņos vai pat programmatūra tādās iekārtās kā zīdaiņa pieskatīšanas monitors, kā arī jebkurās citās viedierīcēs jūsu mājā.
Mūsu bērnu dzīve šodien vairāk nekā jebkad agrāk norisinās tiešsaistē, sākot no socializēšanās ar draugiem un spēlēm līdz mācībām un izglītībai tiešsaistē. Kā gan palīdzēt mūsu bērniem izmantot tiešsaistes tehnoloģiju sniegtās iespējas pēc iespējas drošākā veidā?
Tāpat kā lielākā daļa cilvēku, arī jūs, visticamāk, uzskatāt, ka visu dažādo paroļu izveide, pārvaldīšana un atcerēšanās ir biedējošs uzdevums. Vai nebūtu lieliski, ja būtu vienots risinājums, kas novērstu visas ar parolēm saistītās problēmas? Šāds risinājums ir. To sauc par paroļu pārvaldnieku.
Reģionālais kiberdrošības seminārs Liepājā
Lielais Dzintars
Reģionālais kiberdrošības seminārs Rēzeknē
Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zāle
Reģionālais kiberdrošības seminārs Jelgava
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Reģionālais kiberdrošības seminārs Valmierā
Valmieras Kultūras centrs