Visa pārskata perioda garumā bija vērojami periodiski intensīvi Krievijas agresiju atbalstošu haktīvistu veikti DDoS uzbrukumi gan pret valsts pārvaldes iestādēm, gan pret finanšu, enerģētikas un transporta sektoru uzņēmumiem, taču tie neradīja ietekmi. Konstatēti arī ilgstoši mērķētu uzbrukumu mēģinājumi pret vairākām valsts iestādēm.
CERT.LV reģistrētie apdraudējumi no 01.05.2023. līdz 31.05.2023.
Ievainojamība ir ar CVSS 9.4 un sniedz uzbrucējiem iespēju veikt attālinātu koda izpildi. Šī ievainojamība jau tiek izmantota uzbrukumos, vairāki cietušie ir arī Latvijā.
ChatGPT un citi mākslīgā intelekta (MI) rīki ir ērti izmantojami dažādu ikdienišķu uzdevumu veikšanai. Taču arī ar mākslīgā intelekta rīkiem, tāpat kā ar jebkuru citu rīku, jāievēro vairāki piesardzības pasākumi, lai rīku varētu izmantot droši. Papildus jāņem vērā tas, ka lielo sabiedrības interesi par MI cenšas izmantot arī krāpnieki.
Mākslīgais intelekts (MI) apraksta sistēmas, kas programmētas domāt un reaģēt tāpat kā cilvēki. Lai gan MI ne vienmēr ir kaut kas tāds, no kā būtu jābaidās, tomēr pastāv daži ar to saistīti riski, par kuriem ir jāzina.
Maija sākumā ASV kiberdrošības aģentūra CISA publicēja paziņojumu par to, ka vairāk nekā 50 valstīs, tostarp Eiropā, identificēta ar ļaunatūru Snake inficēta infrastruktūra.
Reģionālais kiberdrošības seminārs Liepājā
Lielais Dzintars
Reģionālais kiberdrošības seminārs Rēzeknē
Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zāle
Reģionālais kiberdrošības seminārs Jelgava
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Reģionālais kiberdrošības seminārs Valmierā
Valmieras Kultūras centrs