Saglabājoties attālinātā darba apstākļiem, aktualitāti saglabā arī atbilstošie drošības risinājumi, kas darbiniekiem sniedz iespējas darba videi un resursiem piekļūt attālināti, tai skaitā arī VPN. Tā kā attālinātās piekļuves VPN serveri sniedz iespēju piekļūt aizsargātiem iekšējiem tīkliem, tie ir populārs kiberuzbrucēju mērķis.
Pēc pēdējos mēnešos saņemto ziņojumu apjoma CERT.LV nākas secināt, ka pieaug krāpnieku aktivitāte, kuras rezultātā uzņēmumi saņem un apmaksā viltotus rēķinus, ciešot zaudējumus desmitiem tūkstošu eiro apmērā. Šos incidentus sauc par iejaukšanos biznesa sarakstē (Business E-mail Compromize, BEC).
Lai gan ar vienu darbību nevar apturēt visus kibernoziedzniekus, viens no vissvarīgākajiem soļiem, ko varat spert, ir iespējot tā dēvēto divfaktoru autentifikāciju (dažreiz to sauc par 2FA, divpakāpju verifikāciju vai daudzfaktoru autentifikāciju) savos vissvarīgākajos kontos.
"KiberŠoks 2021" ir dziļi tehniska tiešsaistes kiberdrošības konference, kas dalībniekiem sniegs padziļinātu ieskatu plašā ar kiberdrošību saistītu jautājumu klāstā, ko izskaidros augsti novērtēti starptautiskie eksperti, kuri uzstāsies ar prezentācijām, iekļaujot arī tiešraides demonstrācijas. Papildu konferencei notiks arī CTF (Capture the Flag) sacensības.
(PAPILDINĀTS 21.09.21.) Atklāta kritiska ievainojamība MSHTML (CVE-2021-40444), kas ļauj veikt attālinātu koda izpildi (RCE) uz Mircosoft Windows iekārtām.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2021. gada augustu. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
Reģionālais kiberdrošības seminārs Liepājā
Lielais Dzintars
Reģionālais kiberdrošības seminārs Rēzeknē
Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zāle
Reģionālais kiberdrošības seminārs Jelgava
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Reģionālais kiberdrošības seminārs Valmierā
Valmieras Kultūras centrs