CERT.LV reģistrētie apdraudējumi no 01.08.2021. līdz 31.08.2021.
Rakstā apkopotā informācija domāta IT speciālistiem, lai operatīvās atmiņas attēla iegūšanas laikā izvairītos no Windows sistēmas kļūdas (BSOD). Operatīvās atmiņas attēla iegūšana var palīdzēt kiberincidenta tālākā analīzē un ir svarīgs solis pierādījumu apkopošanā. Kļūdas iestāšanās gadījumā tiek zaudēta iespēja iegūt analīzei svarīgus datus.
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV no 2021.gada 1.jūlija ir uzsākusi dalību Eiropas Komisijas projekta "Joint Threat Analysis Network" (JTAN) realizēšanā. Projekta plānotais īstenošanas laiks ir līdz 2024. gada 30. jūnijam.
ASV Kiberdrošības un infrastruktūras drošības aģentūra (CISA) 21.augustā publicēja brīdinājumu saistībā ar novērotu aktīvu ProxyShell ievainojamību (CVE-2021-34473, CVE-2021-34523, CVE-2021-31207) ekspluatāciju kibertelpā. Minētās ievainojamības sniedz iespēju uzbrucējiem veikt attālinātā koda izpildi uz ievainojamām iekārtām.
Stājoties spēkā izmaiņām par pievienotās vērtības nodokli sūtījumiem no trešajām valstīm un augot interneta pirkumu popularitātei, arī krāpnieki nesnauž un cenšās izmantot satraukumu un neziņu, lai izkrāptu datus un izplatītu datorvīrusus.
Mākoņpakalpojumi nav nedz labi, nedz ļauni. Tas ir veids, kā kaut ko paveikt. Taču, izmantojot šos pakalpojumus, būtībā Tu nodod savus privātos datus svešiniekiem, sagaidot no viņiem, ka tie būs gan drošībā, gan pieejami. Līdz ar to Tev jābūt drošam, ka savu pakalpojuma sniedzēju izvēlies gudri.
Reģionālais kiberdrošības seminārs Liepājā
Lielais Dzintars
Reģionālais kiberdrošības seminārs Rēzeknē
Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zāle
Reģionālais kiberdrošības seminārs Jelgava
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Reģionālais kiberdrošības seminārs Valmierā
Valmieras Kultūras centrs