☰

Arhīvs

OUCH! jūnija numurā - ko var mācīties no WannaCry

Droši vien esat redzējuši daudz ziņas par kiberuzbrukumu “WannaCry”. Tas ir inficējis vairāk kā 200 000 datoru visā pasaulē, liedzot lietotājiem piekļuvi saviem datiem. Tas bija uzbrukums, kuram nevajadzēja būt iespējamam. Kāpēc tas tomēr notika un kā sevi pasargāt no līdzīgiem uzbrukumiem, apskatīsim šajā izdevumā.

[] Ieteikumi lietotājiem

OUCH! maija numurā - mūsdienu tiešsaistes bērnu drošība

Ir pārsteidzoši daudz dažādu veidu, kā bērni mūsdienās var pieslēgties tiešsaistē un komunicēt ar citiem. No dažādām sociālo tīklu aplikācijām līdz pat skolām, kas piedāvā skolniekiem Chromebook datorus, bērnu sociālo dzīvi un nākotni ietekmē tas, kā viņi spēj izmantot tehnoloģijas. Šoreiz aplūkosim pamata lietas, lai nodrošinātu drošu bērnu piekļuvi tehnoloģijām.

[] Ieteikumi lietotājiem

OUCH! aprīļa numurā - paroļu frāzes

Paroles ir kaut kas, ko mēs izmantojam praktiski katru dienu dažādiem tiešsaistes resursiem. Tomēr paroles var būt arī vājā vieta, jo tās parasti ir grūti atcerēties un sarežģīti ievadīt. Šajā izdevumā jūs uzzināsiet, kā izveidot drošas paroles, ko viegli atcerēties un vienkārši ievadīt – tās tiek sauktas par paroļu frāzēm.

[] Ieteikumi lietotājiem

OUCH! marta numurā - mobilo aplikāciju droša izmantošana

Mobilās ierīces ir tik universālas pateicoties miljoniem aplikāciju, ko katrs var izvēlēties. Šīs aplikācijas padara mūs produktīvākus, ļauj zibenīgi sazināties un padalīties ar citiem, apmācīt un izglītot citus vai vienkārši izklaidēties. Tomēr šīs aplikācijas arī rada zināmus riskus. Šoreiz apskatīsim dažus soļus, kā droši izmantot mobilās aplikācijas.

[] Ieteikumi lietotājiem

6 padomi drošam tālrunim

Banka Citadele un CERT.LV atgādina un skaidro būtiskākos pamatnoteikumus, kuru ievērošana ir viegla un neprasa daudz laika vai naudas, bet garantē augstu datu drošības līmeni.

[] Ieteikumi lietotājiem

OUCH! februāra numurā - drošība ceļojot

Jūsu mājas tīkls var būt ir drošs, taču ceļojuma laikā labāk uzskatiet, ka visi tīkli, kam jūs pieslēdzaties, ir nedroši. Jūs nevarat zināt, kas vēl ir šajā tīklā un kas tiek darīts. Šajā izdevumā apskatīsim dažus vienkāršus principus, kā aizsargāt sevi un savus datus ceļojuma laikā.

[] Ieteikumi lietotājiem

Kalendārs

Kiberdrošības semināri un darbnīcas, iesildot konferenci "CyberChess"

klātienē

Starptautiskā kiberdrošības konference "CybeChess 2024"

klātienē un tiešsaistē