CERT.LV sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) tīmekļa vietnes uzturētāju veica situācijas analīzi, kuras rezultātā apkopotā tehniskā informācija nesatur uzbrukuma pazīmes, bet liecina par periodiski nepietiekamu veiktspēju, kas radusies palielinātā apmeklējumu skaita rezultātā.
Šodien masveidā valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem tiek izsūtīti pikšķerēšanas e-pasti ar mērķi nozagt e-pasta piekļuves datus. E-pasti izsūtīti no notification@box.lv un tematā norādīts - "Obligata E-pasta jauninašana uz ...." . Aicinām minēto e-pastu ignorēt, un nekādā gadījumā neievadīt prasītos datus.
Turpinājās krāpniecisku “finanšu speciālistu” zvani. Tika saņemti daudzi ziņojumi par krāpniecisku e-pastu kampaņu krievu valodā, kuros tika pieprasīta samaksa par kompromitējošas informācijas neizpaušanu. Decembrī CERT.LV veica vairāku incidentu analīzi, kuru detaļas liecināja, ka virkne valsts iestāžu darbinieku un politiķu ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu.
Neapdomīgi izpausta informācija var radīt negatīvu ietekmi ne tikai uz jūsu personīgo un profesionālo dzīvi, bet arī ietekmēt jūsu ģimeni un draugus. Sociālie tīkli ir lieliska vieta, kur atjaunot kontaktus, dalīties un mācīties. Taču pārliecināšanās, ka jūsu privātuma iestatījumi ir gana droši, nav vienīgais veids, kā varat sevi pasargāt.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2020. gada janvāri. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
Sestās ikgadējās kiberdrošības mācības „Crossed Swords” Rīgā, Latvijā, šogad kopā pulcēja vairāk nekā 120 tehnisko ekspertu, nacionālo Kiberpavēlniecību un speciālo vienību pārstāvjus, kā arī militāro policiju.