☰

Jaunumi

Pieejama statistika par 2020. gada maiju

CERT.LV reģistrētie incidenti no 01.05.2020. līdz 31.05.2020.

[] Statistika

Tiek izsūtīti krāpnieciski e-pasti Latvijas Pasts un AliExpress vārdā

Ņemot vērā, ka daudzi, ievērojot distancēšanās nepieciešamību, uzturās mājās un veic iepirkšanos tiešsaistē, kā arī daudzi uzņēmumi savu darbību veic attālināti, kurjerpiegādes ir aktuāls temats. To izmanto arī krāpnieki, izsūtot krāpnieciskus e-pastus Latvijas Pasts un AliExpress vārdā.

[] Brīdinājumi

Jauna krāpniecisku e-pastu kampaņa

Uzmanību! Izplatās e-pasta kampaņa, kurā ļaundari cenšas izkrāpt e-pastu lietotājvārdus un paroles. E-pasts tiek sūtīts it kā administratora vārdā ar brīdinājumu par “aizturētām vēstulēm” un aicinājumu atjaunot e-pasta kontu, sekojot saitei.

[] Brīdinājumi

E-pastu drošība - aizsardzība pret izejošo e-pastu viltošanu

Lai pasargātu citus saņēmējus un sava uzņēmuma vai organizācijas reputāciju, būtiski ir nodrošināt iespēju citiem pārliecināties par saņemtā e-pasta autentiskumu, ja tas izsūtīts jūsu uzņēmuma vai organizācijas vārdā, kā arī liegt iespēju trešajām pusēm izsūtīt šādus e-pastus. Arī šeit izmantojamas DMARK, SPF un DKIM tehnoloģijas.

[] Noderīgi materiāli

E-pastu drošība - aizsardzība pret ienākošo e-pastu viltošanu

E-pasta autentiskuma pārbaude pirms piegādes lietotājam ir būtiska drošības sastāvdaļa. Tas pasargā saņēmējus no SPAM un sūtījumiem ar kaitīgu saturu. Materiālā tiek aplūkotas trīs metodes – DMARC, SPF un DKIM - efektīvai e-pasta sūtītāja pārbaudei.

[] Noderīgi materiāli

E-pastu drošība - lietotāju autentifikācija

Lietotāju autentifikācija ir svarīgs posms e-pasta konfidencialitātes un integritātes nodrošināšanai. Svarīga ir ne tikai atbilstošu autentifikācijas metožu izvēle, bet arī to atbilstoša ieviešana. Materiālā aplūkosim principus efektīvas autentifikācijas implementācijai.

[] Noderīgi materiāli
Drošības incidentu karte