☰

Jaunumi

Kiberlaikapstākļi (MARTS)

Pieejami kiberlaikapstākļi par 2021. gada martu. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.

[] Ziņas

Nākamnedēļ sāksies pasaulē lielākās starptautiskās kiberaizsardzības reālā laika mācības

Nākamnedēļ NATO apvienotais kiberaizsardzības izcilības centrs (NATO CCDCOE) organizē mācības “Locked Shields 2021”, kas ir lielākās un sarežģītākās starptautiskās reālā laikā notiekošās kiberaizsardzības mācības pasaulē.

[] Aktualitātes

Pieejama statistika par 2021. gada martu

CERT.LV reģistrētie apdraudējumi no 01.03.2021. līdz 31.03.2021.

[] Statistika

IT drošības incidenta pierādījumu materiāla iegūšana: operatīvā atmiņa

Rezultatīvas IT drošības incidenta izmeklēšanas pamatā ir informācija par notikumiem un darbībām, kas reģistrēti laika nogrieznī pirms, pēc un incidenta brīdī. Operatīvā atmiņa ir viens no svarīgākajiem pierādījumu avotiem, it īpaši incidentos, kas saistīti ar ļaunatūru, un atspoguļo visu, kas darbojas operētājsistēmā, kā arī satur iepriekš izmantoto datu atliekas.

[] Rīki un ieteikumi

Pievienojies IT drošības ekspertu komandai!

CERT.LV meklē Linux sistēmu administratoru/administratori

[] Vakances

Kompromitēta domēna atpazīšana un atgūšanās pēc uzbrukuma

Apkopotas vadlīnijas rīcībai gadījumā, ja gūts apstiprinājums tam, ka domēns ir kompromitēts. Aplūkotas uzbrukumos izmantotās pamatmetodes, kā arī ieteikumi risku mazināšanai un sekmīgākai uzbrukuma seku pārvarēšanai.

[] Rīki un ieteikumi
Drošības incidentu karte