☰

Jaunumi

Kiberlaikapstākļi (MAIJS)

Pieejami kiberlaikapstākļi par 2024. gada MAIJU. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī.

[] Ziņas

Dodaties atvaļinājumā? Vienkārši soļi kiberdrošības nodrošināšanai, OUCH! jūnijs 2024

Vasaras sezona ir klāt, un drīzumā miljoniem cilvēku visā pasaulē dosies ceļojumos. Ja dodaties atvaļinājumā, lūk, daži ceļošanas padomi, kas palīdzēs saglabāt kiberdrošību un aizsargāt datus.

[] Ieteikumi lietotājiem

Augsta riska ievainojamība Check Point Security vārteju produktos

 Check Point Security publicējis brīdinājumu, ka šī ievainojamība jau tiek izmantota uzbrukumos, lai iegūtu attālinātu piekļuvi ugunsmūriem un mēģinātu ielauzties uzņēmumu tīklos. Šīs ievainojamības izmantošana konstatēta arī Latvijā.

[] Brīdinājumi

Atklātas kritiskas ievainojamības Veeam Backup Enterprise Manager programmatūrā

Veeam Backup Enterprise Manager programmatūrā maijā atklātas vairākas nopietnas ievainojamības, tostarp kritiska ievainojamība, kas ļauj neautentificētiem uzbrucējiem apiet autentifikāciju un iegūt piekļuvi tīmekļa saskarnei kā jebkuram lietotājam.

[] Brīdinājumi

TF-CSIRT sanāksme Kopenhāgenā

No 13.-15.maijam Kopenhāgenā norisinājās jau 71.TF-CSIRT sanāksme. TF-CSIRT/Trusted Introducer ir Eiropas reģiona CERTu organizācija, kas apvieno incidentu reaģēšanas komandas no visiem sektoriem. Sanāksme pulcēja vairāk nekā 120 dalībnieku no dažādām Eiropas valstīm.

[] Aktualitātes

Latvijas un NATO apvienotā komanda izcīna pirmo vietu kiberaizsardzības mācībās “Locked Shields 2024”

Kiberaizsardzības mācības “Locked Shields” ir vienas no lielākajām un sarežģītākajām starptautiskajām aktīvās kiberaizsardzības mācībām. Latvija piedalījās mācībās kopā  ar NATO Komunikācijas un informācijas aģentūru, veidojot vairāk nekā 220 cilvēku lielu ekspertu komandu, no kuriem aptuveni 200 bija Latvijas pārstāvji.

[] Aktualitātes

Kalendārs

Kiberdrošības semināri un darbnīcas, iesildot konferenci "CyberChess"

klātienē

Starptautiskā kiberdrošības konference "CybeChess 2024"

klātienē un tiešsaistē

Drošības incidentu karte