☰

Jaunumi

Finanšu kontu drošība OUCH! jūnijs 2023

Jūsu finanšu konti ir nozīmīgs kibernoziedznieku mērķis. Ja jums ir nauda, viņi darīs visu, lai to nozagtu. Kibernoziedzniekiem ir ārkārtīgi grūti uzlauzt banku sistēmas, tāpēc kibernoziedznieki uzbrūk jums un jūsu kontiem. Par laimi, bankas kontu aizsardzība ir vienkāršāka, nekā domājat.

[] Ieteikumi lietotājiem

Atklāta kritiska ievainojamība (CVE-2023-32031) Microsoft Exchange serveros

Atklāta kritiska ievainojamība, kas skar Microsoft Exchange e-pasta apmaiņas serverus. Ievainojamība (CVE-2023-32031) sniedz uzbrucējam iespēju veikt attālinātu koda izpildi.

[] Brīdinājumi

Atklāta kritiska ievainojamība (CVE-2023-27997) FortiOS un FortiProxy servisiem

Atklāta kritiska ievainojamība (CVE-2023-27997) FortiOS un FortiProxy servisiem, kas CVSSv3 skalā novērtēta ar 9.2.

[] Brīdinājumi

Kiberlaikapstākļi (MAIJS)

Pieejami kiberlaikapstākļi par 2023. gada maiju. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī.

[] Ziņas

“KeePass” publicējis atjauninājumus, kas novērš CVE-2023-32784 ievainojamību

Paroļu pārvaldnieka “KeePass” izstrādātājs jūnija sākumā publicējis ilgi gaidīto atjaunoto programmatūras versiju 2.54. Atjaunotā versija novērš bīstamu CVE-2023-32784 ievainojamību, kas uzbrucējiem sniedz iespēju no lietotnes atmiņas teksta formā izgūt galveno paroli (master password).

[] Brīdinājumi

CERT.LV darbības pārskats par 2023. gada 1. ceturksni

Visa pārskata perioda garumā bija vērojami periodiski intensīvi Krievijas agresiju atbalstošu haktīvistu veikti DDoS uzbrukumi gan pret valsts pārvaldes iestādēm, gan pret finanšu, enerģētikas un transporta sektoru uzņēmumiem, taču tie neradīja ietekmi. Konstatēti arī ilgstoši mērķētu uzbrukumu mēģinājumi pret vairākām valsts iestādēm.

[] Pārskati
Drošības incidentu karte