☰

Jaunumi

CERT.LV darbības pārskats par 2024. gada 1. ceturksni

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā joprojām Latvijā ir novērojams augsts kiberapdraudējumu līmenis. 2024. gada 1. ceturksnī apdraudējumu un incidentu skaits ir samazinājies tikai par 3% salīdzinājumā ar 2023. gada attiecīgo periodu, turklāt tas ir par 5% lielāks nekā pagājušā gada pēdējos trijos ceturkšņos. Tomēr Latvija demonstrējusi pārliecinošu kibernoturību, un l

[] Pārskati

Trīs izplatītākie kiberuzbrukumu veidi, OUCH! maijs 2024

Sociālās inženierijas uzbrukumi, kuros ļaundari ar viltu piespiež cilvēkus darīt kaut ko tādu, ko nevajadzētu darīt, ir viena no izplatītākajām metodēm, ko kiberuzbrucēji izmanto, lai vērstos pret cilvēkiem. Šo koncepciju afēristi un krāpnieki ir izmantojuši jau tūkstošiem gadu.

[] Ieteikumi lietotājiem

Kiberlaikapstākļi (APRĪLIS)

Pieejami kiberlaikapstākļi par 2024. gada APRĪLI. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī.

[] Ziņas

Pieejama statistika par 2024. gada aprīli

CERT.LV reģistrētie apdraudējumi no 01.04.2024. līdz 30.04.2024.

[] Statistika

27. aprīlī plānots pārtraukums eParaksta darbībā

LVRTC informē, ka līdz ar eParaksta sistēmu migrāciju uz jaunu tehnoloģisko platformu - 27. aprīlī ar eParaksta rīkiem nebūs pieejama ne e-Identitātes apliecināšana, ne dokumentu elektroniska parakstīšana.

[] Aktualitātes

Krāpnieki aktīvi izmanto QR kodus - kas jāzina par kvikšķerēšanu?

Kurš gan nav savu reizi skenējis kvadrātkodu jeb QR kodu? Tas ir ērti izmantot, jo pārsvarā visi jaunākās paaudzes mobilās ierīces spēj atpazīst un atšifrēt kvadrātkodā kodēto informāciju, ļaujot piekļūt konkrētam resursam, piemēram, mājas lapai uz kurieni tā aizved. Taču tanī pat laikā, tos izmantojot, pastāv arī risks.

[] Ieteikumi lietotājiem

Kalendārs

Kiberdrošības semināri un darbnīcas, iesildot konferenci "CyberChess"

klātienē

Starptautiskā kiberdrošības konference "CybeChess 2024"

klātienē un tiešsaistē

Drošības incidentu karte