☰

Aktualitātes

Ministru kabinetā apstiprināts “Nacionālās kiberdrošības likums”

Otrdien, 19. martā, Ministru kabinets apstiprināja likumprojektu “Nacionālās kiberdrošības likums”. Likumprojekta mērķis ir stiprināt kiberdrošību Latvijā, kā arī ieviest pārskatītās Eiropas Savienības Tīklu un informācijas sistēmu drošības direktīvas (NIS2) prasības. NIS2 direktīvas mērķis ir panākt vienādi augstu kiberdrošības līmeni visā Eiropas Savienībā.

[] Aktualitātes

Mazajiem uz vidējiem uzņēmējiem pieejams atbalsts kiberdrošības uzlabošanai

Pirmoreiz Latvijas uzņēmējiem pieejams Kiberdrošības kompetenču kopienas finansējums – 1 miljons eiro grantu programmā mazo un vidējo saimnieciskās darbības veicēju kiberdrošības transformācijas īstenošanai.

[] Aktualitātes

Jau piecpadsmito reizi visā Latvijā norisināsies “Digitālās nedēļas” aktivitātes

No 13. līdz 18. maijam Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) aicina ikvienu piedalīties “Digitālā nedēļa 2024” aktivitātēs. Dažādu pasākumu formātos visā Latvijā uzņēmumi un iedzīvotāji tiks aicināti attīstīt savas digitālās prasmes biznesam un nodarbinātībai, aktīvāk izmantojot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus.

[] Aktualitātes

Noslēgušās nacionālās kiberdrošības mācības “Medus Pods 2024”

Februārī norisinājās ikgadējās nacionālās kiberdrošības mācības “Medus Pods”, kuru laikā tika uzlabotas spējas reaģēt uz kibertelpas apdraudējumiem, identificēti nepieciešamie uzlabojumi un veicināta sadarbība civilajā un militārajā jomā nacionālās kritiskās infrastruktūras kiberaizsardzības jautājumu risināšanā.

[] Aktualitātes

Valsts prezidents klātienē iepazīstas ar CERT.LV darbību

4.martā Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijai CERT.LV bija unikāla iespēja klātienes vizītē uzņemt Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču un iepazīstināt ar CERT.LV komandas darbu un līdz šim paveikto Latvijas kibertelpas drošības stiprināšanā.

[] Aktualitātes

2023.gads Latvijas kibertelpā

Pagājušais gads atnesis arī vairākas visnotaļ pozitīvas ziņas un notikumus, starp kuriem ir gan Latvijas kiberdrošības stratēģijas līdz 2026.gadam a pstiprināšana, gan Latvijas iekļūšana TOP5 pasaules valstu vidū pēc Nacionālā kiberdrošības indeksa*, kas atspoguļo valstu gatavību novērst kiberapdraudējumus un risināt kiberincidentus.

[] Aktualitātes

Kalendārs

Kiberdrošības semināri un darbnīcas, iesildot konferenci "CyberChess"

klātienē

Starptautiskā kiberdrošības konference "CybeChess 2024"

klātienē un tiešsaistē