Kiberuzbrukuma esamība pagaidām ir “e-klase” uzturētāja pieņēmums, kas izskanējis operatīvas sarunas laikā, bet tehniskā informācija situācijas analīzei pagaidām nav saņemta. Tikai pēc tehniskās informācijas analīzes būs iespējasm noskaidrot visus notikuma apstākļus, lai varētu apstiprināt vai noliegt nesankcionētu ārēju ietekmi.
Šā gada 4. janvārī WhatsApp publicējis jaunus pakalpojuma noteikumus un Privātuma politiku. Par izmaiņām informēti visi WhatsApp lietotāji visos reģionos, taču katram reģionam izmaiņas ir atšķirīgas. Facebook piederošais WhatsApp aicina lietotājus jaunās izmaiņas apstiprināt līdz š.g. 8. februārim, pretējā gadījumā WhatsApp pakalpojumi lietotājam vairs nebūs pieejami.
Nav noslēpums, ka liela daļa mūsu ikdienas 2020. gadā tika pārcelta uz kibertelpu, kur piedzīvots daudz jaunu izaicinājumu - virkne īpaši pielāgotu krāpšanas kampaņu, strauja pielāgošanās attālinātajam darbam, jaunas un kritiskas ievainojamības, kā arī līdz šim vēl neredzēti uzbrukumu paveidi.
ASV drošības dienesti otrdien kopīgā publiskā paziņojumā norādīja, ka par apjomīgo kiberincidentu, kas ietekmēja daudzas iestādes un uzņēmumus visā pasaulē, visticamāk, ir atbildīga Krievija. CERT.LV sadarbībā ar ārvalstu kolēģiem ir izvērtējusi SolarWinds incidenta potenciālo ietekmi uz Latvijas infrastruktūru. Incidenta ietekme uz Latvijas resursiem līdz šim nav konstatēta.
Nākamās paaudzes Internet protokols - IPv6 tiek lietots jau pāris desmitgades, kopš 1998.gada. Gan lielākie Internet pakalpojumu sniedzēji, gan satura turētāji IPv6 jau ir ieviesuši. Saskaņā ar Google un Cisco statistikas datiem - pēdējos piecos gados pasaulē strauji pieaug arī IPv6 lietotāju skaits.
Oktobris, Eiropas kiberdrošības mēnesis, CERT.LV komandai šogad bijis īpaši aktīvs un pasākumiem bagāts. Starp oktobra stūrakmeņiem jāpiemin gan tehniskā tiešsaistes konference Kiberšoks 2020, gan 4 novadīti praktiskie tiešsaistes semināri par e-pastu sistēmu aizsardzības labo praksi.