☰

Arhīvs

„Crossed Swords 2018” mācībās Latvijā tiek trenētas iemaņas kiber- un fiziskās vides operāciju veikšanā

Š.g. janvāra beigās NATO apvienotais kiberaizsardzības izcilības centrs sadarbībā ar CERT.LV pirmo reizi Latvijā organizēja tehniskās kiberaizsardzības mācības “Crossed Swords 2018”. Šogad mācību mērogs, salīdzinot ar citiem gadiem, bija daudz plašāks, tehniski sarežģītāks un izaicinošāks.

[] Aktualitātes

OUCH! janvāra numurā - mājas kiberdrošība

Pirms vairākiem gadiem kiberdrošība mājās bija vienkārša: vairumā māju bija tikai bezvadu tīkls un daži datori. Šodien tehnoloģijas ir kļuvušas sarežģītākas un ir integrētas visos mūsu dzīves aspektos, no mobilajām ierīcēm un spēļu konsolēm līdz mājas termostatam un, iespējams, ledusskapim. Turpmāk daži padomi jūsu mājas drošībai.

[] Ieteikumi lietotājiem

CERT.LV: e-veselība netika uzlauzta

CERT.LV ir secinājusi, ka 16. janvārī notikušais bija uzbrukums ar mērķi padarīt sistēmu nepieejamu. Šobrīd norit darbs pie tā, lai sistēmu padarītu noturīgāku, un CERT.LV sadarbībā ar iesaistītajām iestādēm turpina situācijas izpēti, nodrošinot sistēmas veiktspēju ietekmējošo faktoru analīzi. Tiklīdz būs zināmi tehnisko analīžu rezultāti, CERT.LV informēs iesaistītās puses.

[] Aktualitātes

Tūroperatora vārdā izsūtīti krāpnieciski e-pasti

CERT.LV 16.janvārī no dažādiem avotiem saņēma informāciju par aizdomīga e-pasta izplatību tūroperatora "Travel RSP" vārdā. E-pastā tā saņēmējam tiek lūgts steidzami apmaksāt nokavētu rēķinu ar soda procentiem. Saņemto informāciju esam izpētījuši un apstiprinām, ka tas ir krāpnieciska rakstura e-pasts, un saņēmējiem lūgums nekādā gadījumā nevērt vaļā e-pastā norādīto saiti.

[] Ieteikumi lietotājiem

Ieteikumi, kā pasargāt sevi no Meltdown un Spectre

[Informācija atjaunota 29.01.2018] CERT.LV speciālisti ir apkopojuši (un turpinās apkopot), aktuālos risinājumus, kas pieejami šobrīd pret Meltdown un Spectre uzbrukumiem. Tālāk varat iepazīties ar divu populārāko interneta pārlūkprogrammu piedāvātajiem risinājumiem.

[] Ieteikumi lietotājiem

Svešiniekam teorētiski iespējams ielūgt sevi uz Signal, WhatsApp un Threema grupas saraksti

Atklāta ievainojamība Signal šifrēšanas protokola ieviešanā IM (Instatnt Messaging) aplikāciju grupu sarakstēs, tādās kā Signal, WhatsApp un Threema. Šī ievainojamība sniedz teorētisku iespēju svešiniekam no malas sevi „uzaicināt” uz slēgtu grupas saraksti.

[] Ieteikumi lietotājiem

Kalendārs

Kiberdrošības semināri un darbnīcas, iesildot konferenci "CyberChess"

klātienē

Starptautiskā kiberdrošības konference "CybeChess 2024"

klātienē un tiešsaistē