Uzņēmums vai valsts iestāde var iegādāties miljoniem vērtas IT drošības sistēmas un risinājumus, taču, ja pretī nebūs pietiekami zinoši vai kvalificēti speciālisti, kas varētu ar šīm sistēmām strādāt, kā arī netiks izpildītas elementāras prasības interneta gala lietotāju līmenī, tad šādas sistēmas ir principā bezjēdzīgas.
Arī šogad pasākuma organizatori parūpējušies, lai ikvienam interesentam, kurš konferenci nevarēs apmeklēt klātienē, būtu iespēja tai sekot līdzi arī tiešraidē.
Kiberdrošības mēneša ietvaros, Banku augstskola sadarbībā ar ISACA biedrību aicina ik vienu interesentu uz atvērtajiem kiberdrošības semināriem 4. un 5. oktobrī.
No 16. līdz 17.septembrim Kiprā, saulainajā piekrastes pilsētā Pafosā, kopā vienuviet pulcējās teju 200 IT drošības speciālistu, lai rosīgā darba atmosfērā pārrunātu kiberdrošības aktualitātes un dalītos nozarei vērtīgos pētījumos un pieredzē. Šī pēc skaita bija jau 58. TF-CSIRT sanāksme.
Daudzi no mums ir saņēmuši pikšķerēšanas e-pastus, kas izskatās ticami, it kā tos būtu sūtījusi mūsu banka, priekšnieks, vai iecienītākais interneta veikals. Taču tas patiesībā ir kiber-uzbrukuma mēģinājums, kura mērķis ir pasteidzināt vai ievilināt mūs veikt darbības, kuras mums veikt nevajadzētu. Jo labāk mēs spējam atpazīt šos uzbrukumus, jo labāk spējam neuzķerties.
Pirmo reizi konferences vēsturē CERT.LV rīkos arī „Capture the Flag” sacensības. Tās ir īpašas kiberdrošības sacensības, kas radītas, lai aicinātu spēles dalībniekus stāties pretī dažādiem kiberdrošības izaicinājumiem tādās kategorijās kā, piemēram, kriptogrāfija, tīkla analīze, kriminālistika, binārais kods un citas.